Додати до маршруту

Скіфська могила, Білгород-Дністровський

GPS координати: 46.18568039 30.36830711
Рейтинг:
538 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У 1895 році в Білгороді-Дністровському був виявлений склеп. Це двокамерну приміщення було зроблено на скелі в передмісті міста. Археологами було з'ясовано, що тут був похований знатний воїн, цілком можливо, вождь скіфів, які жили в той час в окрузі Тіри. Це місце незабаром охрестилискіфської могилою.

Споруда складається з двох камер: маленької і великої. Ще в давні часи склеп піддався розграбуванню.Маленька камера була майже повністю зруйнована, друга була похоронної. У підлозі чітко видно два прямокутних поглиблення, де очевидно були поховані чоловік і дружина. В цілому склеп побудований з досить великих вапняних плит: близько 3 м в довжину і товщиною 0,6 0,7 м. Стеля в склепі склепінчастий, на задній стінці є орнамент у вигляді деревного візерунка, проте вчені ставлять під сумнів його рукотворність.

Незважаючи на своє невеселе призначення, Скіфська могила становить інтерес для цікавих археологів і не менш допитливих туристів. Потрапити туди складно, але можна, оскільки ніхто не забороняє. Знаходиться це місце за адресою: вулиця Шабська, Морський порт.

Коментарі