Додати до маршруту

Шпіхлер, Дрогобич

GPS координати: 49.35274887 23.51505661
Рейтинг:
666 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

МістоДрогобич(Львівська область), може похвалитися багатовіковою історією. Саме тут знаходиться найстарішасолеварняв Україні,церква Святого Юра, Яка є в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і багато інших цікавих місць. Наприклад, шпіхлер в Дрогобичі.

Історія споруди

Шпіхлер - це кам'яна житниця, приміщення, де зберігалося зерно. Побудований він був в 1778 році за наказом імператора Австро-Угорської імперії. У ньому повинні зберігатися запаси зерна на випадок, наприклад, неврожаю або військових дій. Дрогобицький шпіхлер є пам'яткою архітектури національного значення. На жаль, шпіхлер знаходиться не в кращому стані: реставрація приміщення триває вже 10 років, проте за цей час замінили тільки частина даху. Інша частина покрівлі обрушилася після зливи з градом у липні 2012 року.

Цей пам'ятник архітектури унікальний, подібних в Україні немає. Після реставрації шпіхлер в Дрогобичі планують перетворити в один з центрів культурного життя міста. Також в найближчому майбутньому в приміщенні хочуть створити експозиціюмузею «Дрогобиччина», Присвячену розвитку ремесел. У соцмережах також є групи, де обговорюють ідеї і методи порятунку Дрогобицького шпіхлера.

Як доїхати

Шпіхлер знаходиться за адресою: вулиця Михайла Грушевського, 16, біля церкви Преображення Господнього. Недалеко знаходиться дрогобицькийзалізничний вокзал.

Коментарі