Додати до маршруту

Шацький національний природний парк

GPS координати: 51.47877884 23.98959351
Рейтинг:
5148 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Однією з відомих пам'яток Волинської області є Шацький національний природний парк. Це унікальний куточок на території України, який об'єднує цілюще повітря, величні ліси, піщані пляжі і срібну воду озер. Шацький природний парк - гарне місце для спокійного і тихого відпочинку на природі.

Історія

Парк був створений в 1983 році в Шацькому районі Волинської області. Зараз його площа займає більше 49000 гектарів. Основна мета - охорона Шацьких озер. Шацький національний природний парк внесений до списку біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Що подивитися в парку

Уявіть собі картину: тисячі гектарів лісів, різноманітність лікарських трав, велика кількість грибів, а навколо знаходяться прозорі і чисті озера з великою кількістю риб. І це все в одному місці! Все це і приваблює туристів.

ліси

Серед лісів переважають соснові і березові. У них росте велика кількість грибів. Тут знаходиться велика кількість боліт, які є унікальними ботанічними об'єктами. На їх території є рідкісні рослини, занесені до Червоної книги України.

Звірі і птиці

На території Шацького парку є унікальна можливість бачити велику кількість рідкісних тварин, які представлені типовим для регіону видами: лось, дикий кабан, заєць, козуля, білка. Є й хижаки: вовк, дика собака, лисиця. Деякі види занесені до Червоної книги України.

Тут знаходиться зупинка для птахів під час далеких перельотів. Під час міграцій птахів на озерах зустрічаються черні білоокі, скопи, орлан-білохвіст, лелеки чорні, луні польові та інші цікаві птиці.

Ріки та озера

Територією Шацького парку протікають дві річки: Прип'ять і Західний Буг. Найзнаменитіші об'єкти - це Шацькі озера.

Шацькі озера

Велика цінність цієї землі - це озера. Національний природний парк складається з 24 унікальних озер. Вони є світової цінністю і є унікальними не тільки для України, але і для Східної Європи в цілому.

тут знаходитьсяСвітязь- найбільше озеро України. Також цікаві інші озера: Пулемецьке, Луки,Перемут,Люцимер, Пісочне та інші. Вода в них чиста, навіть мінералізована. Тут водиться багато риб: щука, окунь, плотва, карась, вугор. Також водяться раки.

Шацькі озера- це один комплекс озер. Насправді, немає чітких меж між ними, а сусідні з'єднані між собою каналами.

Світязь

Найвідоміше озеро - Світязь. Це найглибше в Україні озеро. Воно було визнано одним з семи природних чудес України. Розташований біля смт Шацьк. Максимальна глибина досягає майже 60 метрів. Вапнякові породи озера руйнувалися водами, що призвело до створення мережі печер з водою.

Наявність печер і природні процеси призводять до того, що озеро постійно очищається і оновлюється. Воно вважається одним з найчистіших озер України. Дно видно на глибині до 6 метрів. У водах Світязя міститься велика кількість срібла і гліцерину, які корисні при лікуванні ран і післяопераційних рубців.

Легенда Шацьких озер

Місцеві розповідають легенду, що в давнину всі Поліссі було морем. Тут жили кити. Але потім воно висохло і створилися казкові озера. У найбільшому з озер залишився єдиний кит, який став островом. Це легенда, але частка правди в ній є. Самі озера утворилися після льодовика. Розтанули, по собі він залишив багато талої води. І острів на озері Світязь теж є.

Чим зайнятися в Шацькому парку

Приємний клімат, чисте повітря, ліси, піщані пляжі, чиста вода озер - це все є основою відпочинку в Шацькому національному парку. Тут можна поїсти чорниці, збирати гриби, скупатися в озерах.

Зараз тут є:

  • 4 зони відпочинку,
  • пансіонат,
  • санаторій,
  • дитячі та спортивні табори,
  • туристичні бази та наметові містечка.

Відпочинок на озері та риболовля

Основна «родзинка» - це дзеркальні озера з чистою водою. Рай для рибалок. Тут з'явиться бажання отримати вудку і, не маючи досвіду, зловити сома, щуку, судака, сазана, в'юна, окуня або вугра. Також в озерах водиться чимало раків.

Для засмаги і плавання краще вибирати літні місяці. А рибалити можна в будь-який час.

Ягоди і гриби

Волинські ліси багаті різними ягодами: малина, чорниця, ожина, журавлина. Є гриби: білі, підосичники, підберезники, маслюки, лисички. Тому ви можете створити для себе «тихе полювання».

Еко-відпочинок

  • У парку прокладені екологічні стежки «Світязянка» та «Лісова пісня».
  • Цікава ідея для туристів - велосипедну подорож. Місцевість тут рівнинна, тому кататися буде приємно.
  • Ще один варіант відпочинку - це знайомство з давніми традиціями жителів Полісся. Ви можете спробувати їх щоденні заняття: доїння корів, приготування дерунів і сиру, пошук чорниці та лікарських трав. Також можна зробити дегустацію і спробувати місцеву юшку Саламур.

Щорічно влітку тут проходить фестиваль української пісні «На хвилях Світязя». Подія проходить в липні, під час свята Івана Купала. Все дійство відбувається на берегах озера Світязь.

Де зупинитися

Зручніше зупинитися в самому серці національного парку - на березі Шацьких озер. Інша гарне місце - районний центр, смт Шацьк. Тут хороша інфраструктура для відпочиваючих: лікарня, аптеки, супермаркет з ринком, автозаправки.

У Шацькому парку є чотири зони відпочинку: «Світязь», «Гряда», «Урочище Гушово» і «Пісочне». На берегах розташовані бази відпочинку, пансіонати, санаторії, дитячі та спортивні табори, а також наметові містечка. Найвідоміші з них -пансіонат «Шацькі озера»ісанаторій «Лісова пісня».

Для любителів відпочинку на природі є можливість відпочинку в наметовому містечку на березі озера або в тихому лісі.

Як доїхати

Зручніше дістатися до Шацького національного парку приватним автомобілем. Необхідно доїхати доКовеля, А потім повернути на дорогу до Шацька. Їхати потрібно в містоЛюбомль, А далі повернути за знаком «Шацький національний заповідник». А в самомуШацькузгорнути на озеро Світязь або Пісочне.

Подорожуючи поїздом, є два варіанти: доїхати доЛуцькаабо Ковеля, а звідти автобусом дістатися до районного центру Шацьк. Там маршрутки ходять кожні 30 хвилин. А з самого Ковеля, від залізничного вокзалу, регулярно відправляються автобуси до озера Світязь.

зЛьвоваіКиєваходять регулярні автобусні рейси до Шацька. А в літній період є можливість доїхати з приватними перевізниками.

Коментарі