Додати до маршруту

шахський палац

GPS координати: 46.49090576 30.73523903
Рейтинг:
1538 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Головною прикрасою будь-королеви є корона. Для вулиці Гоголя такий короною став Шахський палац, виконаний в неоготичному стилі і нагадує, скоріше, середньовічний замок.

Шахський палац, дійсно, виділяється на тлі всіх інших особняків і моментально приковує до себе погляд. Незвичайним зовнішнім виглядом спорудження зобов'язане польському архітектору Гонсіоровського, який створив цей шедевр для свого земляка шляхтича Бржозовского. Замок в стилі епохи англійських лицарів, найімовірніше, є відображенням характеру своїх господарів, які відрізнялися якоїсь замкнутістю і відчуженістю. Тому Шахський палац з його неприступними стінами як би захищений від зовнішнього світу, приховуючи всі таємниці і подробиці особистого життя своїх мешканців.

Своє нинішнє ім'я палац отримав завдяки самому справжньому шахові, Якому довелося бігти після політичного перевороту в Ірані. Неприступний одеський замок став найкращим притулком для колишнього східного правителя. На відміну від попередніх господарів, Мохаммед Алі відрізнявся веселим і життєрадісним характером. Щедрість його душі зуміла підкорити одеситів, які з тих пір називали палац не інакше як шахського.

Вражаюче, щоза майже двохсотлітню історію свого існування зовні Шахський палац фактично не зазнав жодних змін. Звичайно, його багате внутрішнє оздоблення з мармуровими камінами і паркетними підлогами вже не повернути, але він як і раніше залишається окрасоюОдеси- перлини моря.

Коментарі