Додати до маршруту

Спасо-Преображенський кафедральний собор

GPS координати: 50.90890121 34.80110168
Рейтинг:
3485 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У старовинному українському місті Суми знаходиться багато унікальних зразків архітектури минулих століть. Будучи в цьому північно-східному місті, обов'язково відвідайте православні святині. На особливу увагу заслуговує Спасо-Преображенський кафедральний собор. Це величний храм, одна з яскравих архітектурних пам'яток Сум.

Історія зведення Спасо-Преображенського храму бере свій початок з заснування самого міста. У шістдесятих роках 16 століття трохи на північ від сучасного собору була побудована дерев'яна церква на честь Преображення Господнього. Вона згоріла після одного з татарських набігів. Однак на її місці завдяки засновнику Сум полковнику Герасиму Кондратьєву був зведений новий храм. Остання реконструкція в 1882-1892 роках надала Спасо-Преображенському кафедральному собору той вид, який він має сьогодні.

Перше, на що ви зверніть свою увагу, глянувши на Спасо-Преображенський собор, це пятиярусная дзвіниця. Висота її становить 56 метрів, що дозволяє оглядати звідти всю центральну частину міста. Обов'язково скористайтеся цією можливістю. На верхньому ярусі дзвіниці встановлені куранти, сконструйовані подібно кремлівської моделі. Завершується вона золотим куполом.

Вся архітектурна композиція храму не має чітко вираженого єдиного стилю будівлі. У ньому гармонійно переплелися риси епохи ренесансу, класицизму і бароко. Це свідчить про різне часу споруди різних прибудов собору.

Спасо-Преображенський храм має двоярусну конструкцію. Перший ярус присвячений Перетворенню Господньому. Другий побудований на честь Благовіщення Божої Матері.фасадсобору обрамлений подвійним портиком, з двох сторін відцентральноговходу розташована мозаїчна кладка. Чотири центральні колони прикрашені капітелями в корінфському стилі. Ще однією унікальною деталлю собору є вісім триметрових чавунних скульптур, розташованих по чотирьох сторонах біля головного купола храму і дзвіниці. Центральний звід прикрашений фігурами апостолів. Павло дивиться на північний схід, Петро - на південний схід, в той час як дві абсолютно однакові статуї Рівноапостольного князя Володимира дивляться на південному і північному заході. По чотирьох сторонах дзвіниці знаходяться скульптури євангелістівЛуки, Марка, Іоанна і Матфея.

Усередині Спасо-Преображенського кафедрального собору не менш цікаво. Зверніть увагу на чотириярусний мармуровий іконостас з додаванням сумського малахіту. Над ним працювали скульптор Сергій Орлов і талановитий церковний художник Володимир Маковський. Стіни храму прикрашені розписами Клавдія Лебедєва і Анатолія Шорохова. Є тут і місцева реліквія, яка, як кажуть мешканці міста, оберігає всіх сумчан. цеКорсунська ікона Божої Матері, відома як«Прозріння». Таку назву ікона отримала за здатність повертати зір осліпнув.

Спасо-Преображенський кафедральний собор розташований на одній з центральної пішохідної вулиці міста - Соборна, 31. До неї ви зможете дістатися з будь-якої частини міста.

 

Цей об`єкт у статтях

Коментарі