Додати до маршруту

Самбірська ратуша, Самбір

GPS координати: 49.51805496 23.19666672
Рейтинг:
841 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Кожен, хто хоч раз приїжджав вСамбір, Обов'язково бував на місцевій площі Ринок. Тут розташована міська ратуша, у якій, між іншим, довга і цікава історія.

Історія ратуші

Історія міської ратуші розпочалася в кінці 14 століття, після отримання містом Магдебурзького права. Перша самбірська ратуша була дерев'яною: в 1498 році вона згоріла разом з існуючими будівлями. На початку 16 століття побудували нову одноповерхову ратушу, але незабаром (в 1637 році) її спіткала доля попередниці.

Сучасну Самбірську ратушу будували майже 30 років. Двоповерхова кам'яна споруда з восьмигранной вежею і ліхтарем, з'явилося в 1670 році. Архітектурний стиль - класицизм і ренесанс. Помітно, що майстри, які зводили ратушу, перебували під впливом творів італійських майстрів.

У 1844 році самбірська ратуша дещо змінила свій вигляд: були добудовані вхідні портики, облаштовані нові фасади і змінено місце входу. А в 1885 році вежу будівлі прикрасив годинник, куплені в Празі. На той час ціна їх була просто надзвичайною - цілих 1200 злотих! Годинники були з боєм, циферблати прикрашали вежу з 4 сторін і подсвечивались, коли на Самбір опускалися сутінки. Насолодитися красою, створеною руками майстрів 19 століття, можна і зараз, правда, з лівого боку циферблат не працює.

Над портиком бокового входу встановлено герб Самбора, який перезатвердив для міста австрійський імператор Йосиф II 26 червня 1788 року.

Існує легенда, що Лжедмитрій II з балкона ратуші в Самборі виголосив першу промову, звернену до шляхти, в якій він закликав організувати похід на Москву.

До речі, самбірська ратуша і сьогодні використовується за призначенням: тут знаходиться міська рада. Також на вежу міської ради можна піднятися і подивитися на Самбір у всій його красі.

Як доїхати

Самбірська ратуша знаходиться в центральній частині міста на площі Ринок. неподалік стоятьцерква Різдва Пресвятої Богородиці, В якій зберігаються мощі святого Валентина, іорганна зала.

Коментарі