Додати до маршруту

Руїни млина 19 століття, Буки

GPS координати: 49.09596252 30.39662743
Рейтинг:
571 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Україна сповнена загадкових і цікавих місць. Одне з таких місць знаходиться в Буцький каньйон Черкаської області. Тут на тлі дикої природи збереглися фрагменти старовинної водяного млина.

Руїни млина і навколишньої місцевостіь

Млин знаходиться на річці Гірський Тікич. Ландшафти тутешніх місць зовсім не схожі на звичайні українські. Скелясті виступи берегів утворюють каньйон. Камені щільно поросли зеленню. Все це більше нагадує холодні фіорди Скандинавії.

Вниз за течією, недалеко відБуцький ГЕС, Ви знайдете руїни водяного млина. Кам'яні фрагменти стін будівлі місцями повністю поглинені рослинами.Збереглося кілька перекриттіві частина крутного механізму млина. Жівілась вона енергією водоспаду Вир. Оглядаючи руїни, не покидає відчуття таємничості та чарів.

Історія водяного млина

Млин була побудована в середині 19 століття. Точно хто і коли її тут побудував вже не відомо. За однією з версій, млин належала місцевому знатного роду. Аж до приходу більшовиків млин використовувалася за призначенням. Пізніше механізм млини розібрали. А сам будинок залишилося на поталу вітру, сонця, води і вандалів.

Як і будь-яке інше загадкове місце, руїни млинаобросли легендами. Місцеві жителі знаю кілька історій, пов'язаних з цим місцем. Подейкують, що вночі тут можна зустріти не одне приведення. Перевірити це і насолодитися природою цього місця можете особисто.

Як дістатися до млина в Буках

З автовокзалу в Черкасах регулярно здійснюють поїздки рейсові автобуси і маршрутки в різних напрямках через селоБуки. Далі за вказівниками можна дійти пішки до річки Гірський Тікич. На власному автомобілі слід рухатися по трасі доЧеркас, Далі їхати в напрямкуІвано-Франківськадо першого повороту на село Буки.

Коментарі