Додати до маршруту

Ретро трамвай, Житомир

GPS координати: 50.25498581 28.65653229
Рейтинг:
2097 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Ретро-трамвай - не просто засіб пересування, а унікальний музей на колесах вЖитомирі. Місто стало п'ятим за рахунком в країні, де з'явився власний електричний транспорт, сталося це 22 серпня 1899 року. Ретро-трамвай в Житомирі входить в число найстаріших трамваїв в Україні.

Історія ретро-трамвая

Ось уже понад 115 років вулиці Житомира борознять трамваї. Перші маршрути були прокладені в центральній частині міста, працювали трамваї в чотирьох напрямках: центр - вулиця Бердичівська, центр - Залізничний вокзал, центр - вулиця ВИЛЬСЬКИЙ і центр - річка Тетерів.

Дивно, але на початку 20 століття довжина трамвайних маршрутів в Житомирі перевищувала 12 км. Вся лінія була збудована у вересні 1899 року крупної транспортної компанії «Компанія міських і приміських трамвайних колій Росії».

Варто відзначити, що в період революції з 1918 року трамвайне сполучення в місті було і зовсім закрито. Відновили рух лише 10 серпня 1920 року, а вже в період з 1956 по 1964 рік більшість шляхів була і зовсім закрита.

Ретро-трамвай був відновлений за оригінальними кресленнями 20 століття.

Цікаві факти

Відкриттю трамвайного сполучення в Житомирі були раді не всі громадяни. В кінці 19 століття в місті візники мали повну транспортної монополією, тому вони оголосили справжню війну технічну новинку, способи використовували різні: під рейки підкидали каміння і дерев'яні поліна, організовували бойкоти і навіть перевертали вагони.

Незважаючи на всі труднощі, трамваї стали незамінною частиною життя такого динамічного міста, як Житомир.

маршрут трамвая

Ретро-трамвай рухається по маршруту від центрального депо по вулиці Вітрука до площі Перемоги і в зворотному напрямку.

До уваги туристу запропоновано безліч тематичних прогулянок на ретро-трамваї:

  • екскурсії;
  • короткий урок-екскурс по історії Житомира;
  • прогулянка по місту для випускників;
  • весільні прогулянки по місту;
  • прогулянки до дня народження;
  • фотосесія;

Великою популярністю ретро-трамвай Житомира користується у закоханих. Багато молодих людей зробили пропозицію своїм коханим саме в цьому місці. За побажанням туристів ретро-трамвай може бути прикрашений святковою ілюмінацією.

Коментарі