Додати до маршруту

Пам'ятник Полтавській галушці

GPS координати: 49.58201218 34.56898499
Рейтинг:
5076 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Дерев'яна стільниця, покрита українським вишитим рушником, а на ній - величезна ложка і тарілка з 12 галушками - саме так виглядає популярний пам'ятник галушці, розташований вПолтавіна Соборній площі на Івановій горі. Монумент символізує достаток і добробут українського сім'ї, разом з тим залишаючись і незаперечним символом міста.

Авторами цього твору стали народний художник України Анатолій Чернощеков і Микола Цись. Спочатку скульптуру розмістили біля Свято-Успенського кафедрального собору, але незабаром перенесли на Іванову гору по іншу сторону Соборній площі.

Відкриття пам'ятника Полтавській галушці відбулося 1 квітня 2006 року, на 197-річчя з дня народження Миколи Гоголя, який свого часу прославив це блюдо на сторінках своїх творів. Сьогодні пам'ятник популярний серед туристів і полтавчан. Тут часто гуляють з дітьми, приходять сфотографуватися молодята. До речі, з пам'ятником галушки в Полтаві пов'язана і новонароджений традиція, яка дозволяє молодим визначити, хто буде головним у сім'ї. Для цього молода пара приїжджає в миску з галушками і кожен з подружжя намагається першим вхопитися за ложку.

Крім того, пам'ятник Полтавській галушці щорічно стає центром всенародних гулянь. Саме тут проходить традиційне свято галушки, на якому кожен бажаючий може спробувати популярні українські страви, потанцювати і подивитися українські театральні вистави. Більш того, якщо ваше прізвище - Галушка - все куштування на полтавському фестивалі будуть для вас безкоштовними.

Дістатися до пам'ятника Полтавській галушці дуже легко. Знаходиться він в центрі Полтави на Соборній площі на Івановій горі. У Полтаву можна доїхати з Києва поїздом, маршрутним таксі, які відправляються з головного залізничного вокзалу щогодинно. Щоб потрапити до Соборної площі слід сісти на маршрутне таксі, що курсує в напрямку центру.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі