Додати до маршруту

Полонина Радул

GPS координати: 48.15137482 24.50732231
Рейтинг:
1083 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Полонина Радул - унікальне місце в Українських Карпатах. Є частиноюМармароського заповідного масиву, Розташувалася практично біля самого кордону з Румунією.

Що можна побачити на Радул

Полонина - це ділянка в Українських Карпатах, на якому відсутня лісова рослинність. Використовується для випасу овець, а також сінокосу. Флора полонини Радул нагадує альпійські луки.

Серед інших об'єктів Маршарошского хребта полонина Радул виділяється особливим господарством. Тут проживає всього кілька сімей: вісім чоловіків, дві жінки і дві дитини, однак вони доглядають 105 корів і тисячу овець. Особливо серед мандрівників славиться бринза, приготована з чистих продуктів жителями полонини.

Щороку у другій половині травня проходить триденний марафон овець. Його маршрут пролягає від Бабина до полонини Радул. Це дійство збирає безліч туристів з різних куточків України. Вважається дуже гарною прикметою обігнати стадо овець, однак це зробити зовсім не просто.

Маршрути через полонину

Через полонину Радул прокладено безліч туристичних маршрутів. Всі вони захоплюють і інші об'єкти Маршарошского хребта: гори Стіг, Роги і інші. Середня тривалість ознайомлювального маршруту складає близько 24 км або 10-12 годин. Перепад висот - 770 м. На маршруті можна насолодитися старими річковими веслування, а також австро-угорської дорогий і об'єктами радянської прикордонної забудови.

Як доїхати

Полонина Радул розташована в Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Дістатися сюди турист зможе на особистому транспорті зІвано-Франківськаі найближчих районних центрів, а також скористатися автобусними маршрутами районного призначення.

Коментарі