Додати до маршруту

Свято-Успенська Почаївська лавра

GPS координати: 50°0’16”N 25°30’24”E
Рейтинг:
2953 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Свято-Успенська Почаївська лавра - це одна з найбільш шанованих християнських святинь в світі. На території України за популярністю вона поступається, мабуть, лише Києво-Печерській лаврі. Згідно з легендою, перший скит був заснований ченцем Мефодієм. Він, зі своїми братами по вірі, біг від татаро-монгольської навали в 1240 р Перша документальна опис цих подій датується 1527 р

Свято-Успенська Почаївська лавра

Свято-Успенська Почаївська лавра

У XVI ст. монастир отримує в дар від місцевої поміщиці Ганни Гойської більшу частину сучасної території, з усіма розташованими на ній будівлями і чудотворну ікону Божої Матері. У 1649 р на кошти родини Домашевських був зведений новий кам'яний храм.

Почаївська лавра

Почаївська лавра

За легендою, під час битви служителів храму і жителів навколишніх сіл, які стали на захист святині, з військом хана Нурредин, один з ченців почав читати молебень перед іконою Почаївської Божої Матері - хмари раптово розступилися і на подив борються, перед ними постала Богородиця з тих, що моляться поруч Іовом Почаївським (один з найвидатніших ігуменівПочаївської лаври).

Почаївська лавра

Практично весь XVIII ст. Монастир використовувався греко-католиками. Ними був побудований Святоуспенський храм лаври, трапезна і чернечі келії. У 1832 р за указом царя Почаївський монастир повертається під контроль ПРЦ, йому присвоюють статус лаври, і вона відразу ж входить до п'ятірки найбільш значущих об'єктів православної віри імперії того часу.

Почаївська лавра

Прихід Другої Світової війни Почаївська лавра відчула набагато раніше решти України, оскільки на той момент перебувала на території східної Польщі. Що увійшли на ці території червоноармійці, згідно з пактом Молотова - Ріббентропа, відразу ж вилучили у ченців всю провізію, закрили парафіяльну школу і притулок. А число служителів церкви скоротили більше ніж в три рази. Але це було лише початком.

Почаївська лавра взимку

Почаївська лавра взимку

Справжнє цькування релігії почалася в період правління Микити Хрущова, який був затятим атеїстом. Першим етапом гонінь став податок на землю, який становив 4 тисячі за сотку землі. Таким чином, лавра повинна була платити нереальні на ті часи суми. Незабаром, все орні землі і прилеглі до будівлі монастиря споруди були конфісковані, а нинішню семінарію перетворили в музей атеїзму.

Почаївська лавра

У готелі для половников відкрилася психіатрична лікарня, в яку нерідко насильно поміщали служителів монастиря. Приймати нових ченців і збирати пожертви також заборонялося. Не дивлячись на всі гоніння і переслідування, лавру вдалося зберегти. Одним з ключових чинників було те, що це місце знаходилося далеко від великих населених пунктів, і особливої ​​уваги до себе не приваблювало.

Почаївська лавра

До середини 70-х тиск з боку влади зменшилася. У 1975 р навіть вдалося гучно відсвяткувати річницю визволення обителі від турків. У 1988 р святиню відвідало безліч паломників на честь 1000-річчя хрещення Русі. В цьому ж році надається довгоочікуваний дозвіл на прописку нових служителів і ченців.

Почаївська лавра

Однією з найвищих точок лаври є пятиярусная дзвіниця. Будівля має насичений декор і досягає 65 метрів. З неї відкривається прекрасний вид на околиці. Це третє з найбільш монументальних та високих споруд в Україні (перші два: дзвіниці Успенського собору Києво-Печерської лаври та заповідника «Софійський музей»)

Почаївська лавра

Не дивлячись на багатовікову історію і гоніння з боку влади, небайдужим людям вдалося зберегти в Почаївській лаврі атмосферу духовності і умиротворення, якій буквально пронизане це місце.

Печера Почаївської лаври

Печера Почаївської лаври

джерело:
nice-places.com, uafacts.com

GPS: 50 ° 0'16 "N 25 ° 30'24" E

Адреса: м Почаїв Кременецького р-ну

Контакт: +38 (03546) 6-12-18
Працює: 10: 00-18: 00, вих. - Ср

Коментарі