Додати до маршруту

Плоский будинок, Житомир

GPS координати: 50.25807190 28.65961075
Рейтинг:
2095 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

«Будинок-химера», «Будинок у формі серця» і «Плоский будинок» - назви унікального архітектурного рішення в Житомирі. Якщо встати під певним кутом, то створюється враження, ніби будинок має тільки фасад з вікнами. Тому виявляється,«Плоский будинок»є не тільки в Одесі.

Історія «Плоского дому»

Дивна споруда побудована в середині 19 століття в центрі Житомира. Унікальне планування будинку - наслідок ефективного використання вільного простору. З самого початку територія під будівництво розташовувалася на розі перехрестя, і архітектор вимушено створив будівлю зі стінами не під прямим, а під гострим кутом.

Плоский будинок замислювався як міський пожежне відділення на території садиби Златоровіча. Виконаний у формі трикутника таким чином, що два крила створюють ілюзію серця. На жителів Житомира 19 століття будинок справив велике враження. І до наших днів туристи і місцеві жителі із захопленням в очах дивляться на цей твір архітектури.

цікаві факти

Існує кілька легенд пов'язаних з «Плоским будинком». Через форму серця деякі вважають, що до 1917 року в будівлі розташовувався будинок.

За іншою легендою - багатий торговець підняв унікальна споруда в подарунок своїй коханій.

як доїхати

Адреса «Плоского дому»: вул. Перемоги, 8, Житомир. До будівлі можна доїхати громадським транспортом до зупинки «пл. Перемоги »:

  • автобус № 102;
  • маршрутки № 11, 19, 2, 40, 58;
  • тролейбуси № 2, 3, 5А;
  • трамвай.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі