Додати до маршруту

Плоский будинок Будинок-стіна або Ведьмин будинок

GPS координати: 46°29’21”N 30°44’17”E
Рейтинг:
2940 Переглядів 0 Коментарів 2 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Плоский будинок або Будинок-стіна

Плоский будинок в Одесі

Не кожен гість і навіть житель міста Одеси знає, що за адресою Воронцовський провулок 4, знаходиться найсмішніший і незвичайний, можна навіть сказати, містичний будинок міста. З першого погляду - будинок як будинок, мало чим відрізняється від інших старих житлових будівель. Але яке ж здивування спіткає вас, якщо трохи пройти і подивитися на нього збоку, з певного ракурсу. Так, зір вас не обманює - будинок дійсно виглядає плоским, як ніби від нього залишилася одна фасадна стіна! Ще цей будинок називають Будинок-стіна.

Плоский будинок або Будинок-стіна

Плоский будинок або Будинок-стіна

Перше питання, яке з'являється в голові, оговтавшись після легкого шоку: «Як таке може бути, і як там можуть жити люди !?». Так, це важко уявити, але квіти на підвіконнях, фіранки і кондиціонери наполегливо говорять про наявність мешканців в цьому будинку.

Плоский будинок або Будинок-стіна

Будинок-стіна. Секрет архітектурного рішення

Насправді, секрет такого архітектурного обману в тому, що задня стінка будинку відразу прилягає до фасадної, тобто будівля має трикутну форму. Історична довідка говорить про те, що під час будівництва цього будинку, ще в період царської Росії, не вистачило коштів на будівництво бічної стіни, ось і довелося звести дві стіни разом. Тоді ніхто й подумати не міг, що в результаті цей будинок стане однією з визначних пам'яток Одеси, і буде викликати море здивування і захоплення у гостей і жителів міста.

Приморський бульвар

Приморський бульвар

Знайти це незвичайне будівля просто - знаходиться вона в кінці Приморського бульвару, прямо позаду Воронцовського палацу. Якщо ж йти від пам'ятника Дюку, то плоский будинок знаходиться в кварталі від пам'ятника, паралельно Приморському бульвару.

Коли будете в Одесі, обов'язково сходіть подивитися на будинок з однією стіною, і додатковий запас вражень вам гарантовано. І не забудьте зводити туди своїх друзів, їх реакція від побаченого запам'ятається вам надовго.

GPS: 46 ° 29'21 "N 30 ° 44'17" E

Адреса: г. Одесса, Воронцовський провулок 4

Цей об`єкт у статтях

Коментарі