Додати до маршруту

Площа Ринок, Івано-Франківськ

GPS координати: 48.92307281 24.71055222
Рейтинг:
1626 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У середні століття головну площу міста називали банально & ndash; Ринок.Івано-Франківськне став винятком. Тут в дивному симбіозі зливаються пам'ятники архітектури з оригінальними кнайпами. І виглядає це, між іншим, досить органічно.

Історія площі Ринок

Міста, які отримали магдебурзьке право, повинні були мати в центрі квадратну площу, яку зазвичай називали Ринок. З усіх боків площа щільно забудовувалася дво- і триповерховими будинками шириною в три вікна. Нумерація будинків починалася з одного кута і тривала по всьому периметру. Саме з площі Ринок почалася перебудова міста, який називався Станіслав.

Щорічно на центральній площівідбувалися ярмарки. Вони тривали близько 4 тижнів і починалися 7 травня, 8 вересня і 28 листопада. Щоб торгівля велася чесно, кілька разів на тиждень уповноважені люди перевіряли ваги у продавців. Якщо все було в порядку, то ставили спеціальну печатку. Якщо ж таке клеймо відсутнє & ndash; торгівля припинялася.

Невід'ємним атрибутом площі була ратуша.

Деякі факти про ратушу на площі Ринок в Івано-Франківську:

  • У 1675 році на площі була побудована перша ратуша. Вона була дерев'яною і служила військово-пожежним спостережним пунктом. Тоді ж під площею в усі боки розходилися підземні ходи і запасні виходи. До теперішнього часу вони, на жаль, перетворилися на руїни.
  • Після облоги міста турецькими військами дерев'яну ратушу демонтували, на її місці побудували нову, яка зараз знаходиться в центрі Івано-Франківська. Проект нової ратуші належить архітектору Каролю Беное.
  • Вратуші& Nbsp; вирішувалася доля міста і людей, розглядали судові позови і навіть страчували людей на площі. Саме тут суд виносив смертний вирок опришкам. Остання така кривава публічна розправа сталася у квітні 1754 року. Ним став однодумець і наступник Олекси Довбуша & ndash; Баюрак Василь.

Це цікаво

Раніше біля південної стіни ратуші стояла скульптура з жерсті & ndash; єврей тримає в руках хліб з написом: & laquo; Один гріш & raquo ;. Цим автори хотіли показати, наскільки дешево коштував раніше хліб.

Свята на площі

Раніше на площі Ринок вирувало культурне, економічне і політичне життя. Тепер же це тількикультурний центр Івано-Франківська& Ndash; тут проводяться різного роду фестивалі, концерти, виставки.

Як дістатися до головної площі Івано-Франківська

Площа Ринок знаходиться в самому центрі, тому дістатися до неї можна з будь-якого куточка міста. Від залізничного вокзалу можна скористатися маршруткою № 22, далі кілька хвилин йти пішки.

Коментарі