Додати до маршруту

Площа Міцкевича, Івано-Франківськ

GPS координати: 48.92136002 24.71151924
Рейтинг:
3814 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Улюбленим місцем відпочинку вІвано-Франківськує площа Міцкевича. Вона розташована в центрі міста. Тут же розбитий прекрасний сквер з чудовими клумбами і встановлено пам'ятник поетові. А навколо площі - кілька пам'яток.

Історія площі

Площа Міцкевича сформувалася в Івано-Франківську, який в той час називався Станіславів, в 70-х роках 19 століття. І свою назву, на відміну від міста, площа не міняла.

У 1898 році шанувальники творчості польського поета відзначали 100-річчя з дня його народження і вирішили спорудити йому пам'ятник, хоча Адам Міцкевич в Станіславові і не бував. На площі за рахунок пожертвувань встановили фігуру з італійського мармуру. Поет був зображений в момент натхнення, з книгою в руках. Але під час Першої світової війни пам'ятник зруйнували, і в 1930 році його відновили в бронзі.

Позаду пам'ятника є цікава будівляОбласний музичної філармоніїкінця 19 століття. Воно будувалося як театр музичного товариства. Правда, виглядало інакше, ніж зараз. Обласна дитяча бібліотека також розмістилася в будівлі 19 століття на площі Міцкевича - раніше це було польське культурно-спортивне товариство «Сокіл». Зараз обидві будівлі - архітектурні пам'ятки міста.

Як доїхати

Доїхати до площі Міцкевича можна будь-яким транспортом, який йде в центр.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі