Додати до маршруту

Пивоварний завод, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.68021393 26.57212830
Рейтинг:
849 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Перший в місті Кам'янець-Подільський завод пивоваріння став пам'ятником архітектури. І хоча в наш час він не використовується за призначенням, раніше тут варили смачне пиво області.

Історія пивоварні

  1. Заснований пивоварний завод в Кам'янці-Подільському баронесою Евеліною Юній в 1872 році на території, де колись була пивоварня Йозефа Верницького.
  2. У 1880 році до головного корпусу добудовано приміщення складу і підвал. Вісім років по тому відбудували кам'яний льодовик. А ще через два роки - кам'яна будівля під склад сушарки.
  3. На початку 20 століття в західній частині фасаду складу добудували двоповерховий будинок. Надалі добудовувалися приміщення в головний корпус з південного і західного боків. Прибудови мали доповнювати загальну будівлю. Одна з останніх добудов здійснена в 1978 році, але будівництво не закінчено.
  4. Напередодні першої світової війни завод перейшов у спадок дітям власниці. Він розвивався і добудовувався. Його потужність зросла до 600 000 декалітрів на рік. Але в зв'язку з будівництвом нового заводу на 30000000 декалітрів, старий закрили в 1976 році.
  5. Через десятки років пізніше тут почав діяти соковий завод, який тепер став заводом з виробництва безалкогольних напоїв.

Продукція Кам'янець-Подільської пивоварні

Пиво варили з ячмінного солоду. Було світле пиво і темне, яке виготовляли з карамельного солоду. Продукт розливали в бочки і фірмові пляшки, на яких зображувався вензель власника.

З реконструкціями і розвитком згодом на пивоварному заводі збільшився асортимент і кількість продукції - варили Жигулівське, українському, Подільське, Ячмінний колос і Московське.

Як дістатися до заводу пивоваріння

Комплекс споруд заводу пива знаходиться в північно-західній частині Старого міста на правому березі річки Смотрич, в каньйоні. Головним фасадом дивиться в бік південного сходу, формуючи червону лінію забудови. Будівля розташована на околиці, за межами історичного центру міста і значно виділяється серед навколишньої забудови. Неподалік Міський парк, до якого йде головна вулиця міста Князів Коріатовичів. Якщо по ній рухатися в бік річки Смотрич, слід повернути праворуч на вулицю Російська і по ній йти до заводу.

Коментарі