Додати до маршруту

Гора Петрос (Чорногора)

GPS координати: 48.17277908 24.42111015
Рейтинг:
1275 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Петрос в Карпатах є однією з найцікавіших вершин для сходження. Того, хто подолає круті схили гори на вершині чекатиме сюрприз - звідси відкривається вид на весь Чорногорський хребет,Говерлуіпіп Іван.

Гора Петрос - передостання в Чорногірському хребті. Підкорювати вершину можна в будь-який час року. Але зимовий Петрос - не для новачків. Взимку сюди без інструктора і спеціального спорядження краще не йти.

Існує три причини, щоб здійснити сходження на Петрос:

  • ця гора, на відміну від Говерли, не є популярною серед туристів. Більшість мандрівників, що йдуть з Чорногірського хребта, на Петрос взагалі не заходять. Тому якщо ви любите насолоджуватися красою гір на самоті, то цей варіант саме для вас;
  • Петрос - одна з небагатьох вершин-двотисячників, яку можна подолати за один-два дні. Цьому сприяє вдале транспортне сполучення з точками старту і фінішу і можливість переночувати перед сходженням на вершину;
  • звідси відкривається шикарна панорама на Чорногірський хребет,СвидовецьіМармароський масив. Якщо погода не підведе, то і Румунські Карпати можна побачити.

Легенди про горі Петрос

  • Колись на одній з гір в Карпатах жило люте чудовисько Страхопуд - людина з величезною, як у вола, головою, шерстю і ведмежою пащею. Він жив в норі, а вилазив звідти тільки коли зголодніє. Боячись, щоб Страхопуд не завдав лиха, селяни раз в декілька днів приводили йому або вівцю, або теляти. Коли ж в селі не залишилося худоби, вирішили віддати на поталу чудовиську місцевих сиріт-близнюків - хлопчика і дівчинку. У брата виникла ідея - дівчина заговорить чудовиську зуби, а він придумає, як її звільнити. В один момент чудовисько розлютило, майже накинулася на дівчинку, але тут над її головою просвистіли стріли. Вони потрапили в чудовисько. Її брат стріляв з лука з сусідньої гори. Від болю чудовисько впало каменем. Селяни згодом його порубали і спалили, а нору закопали. З тих пір гору, де стояла дівчинка, назвалиБлизниця, А вершину, звідки стріляв її брат Петя - Петросом.
  • Кажуть, що Петрос - це гора язичницького бога Перуна, тому на ній не можуть довго встояти християнські символи: в каплицю часто потрапляє блискавка, а вітер скручує металеві хрести.

Як доїхати до гори

На Петрос краще виходити із сілЛазещинаабоКваси. Перший варіант - найкращий. Спочатку вам доведеться довго йти вгору, поки дійдете до підстави, а далі - практично два кілометри стрімкого підйому до вершини гори. Спускатися з гори припаде до хребтової доріжці під гороюШешул, І поступово сходити вниз.

До Лазещині та Квасів регулярно їздять автобуси зІвано-Франківська,Хуста,Мукачева,Тячева. Також в цих населених пунктах роблять зупинку поїзда зКиєваіЛьвова, Що йдуть вРахів.

Коментарі