Додати до маршруту

Парк Шевченка, Київ

GPS координати: 50.44186401 30.51288986
Рейтинг:
277 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

всього вКиєвііснує більше 125 парків, 500 скверів та 75 бульварів, а загальна їх площа перевищує 5000 гектар. Найперший парк з'явився в Києві в 1631 році під керівництвом митрополита Петра Могили.

У центрі міста знаходиться цікавий парк, який замикають з чотирьох сторін три вулиці і бульвар, а навпроти нього височіє головний корпус Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Університетський парк площею в 5,8 га було відкрито для відвідувачів в 1890. Раніше цю територію використовували як сільськогосподарські угіддя.

На невеликій території талановитому садівникові Карлу Христіані вдалосявлаштувати цілий парковий комплекс. Крізь парк прокладені дві головні алеї, розташовані під прямим кутом один до одного і пересічні рівно в центрі, утворюючи круглу площу. Доповнюють їх множинні діагональні доріжки і широка алея, що охоплює сквер по периметру. По всій території парку розбиті численні клумби і квітники, насаджено безліч ялин і листяних дерев, на кожній алеї встановлені лавки.

У 1898 році в парку встановили пам'ятник імператору Миколі Першому. У 1920 році він був знесений. Через 19 років на його місці з'явивсяпам'ятник Тарасу Шевченку. Урочиста подія була приуроченадо 125-ї річниці від дня народженнявеликого українського поета і письменника. З цього дня парк став іменуватися Шевченківським. Автором пам'ятника виступив знаменитий російський скульптор і художник Матвій Манізер, також відомий як автор посмертної маски Сталіна.

Коментарі