Додати до маршруту

Національний природний парк «Північне Поділля»

GPS координати: 49.91658020 25.10014153
Рейтинг:
343 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На території трьох районів Львівської області розташувався національний парк природи «Північне Поділля». Створили його взимку 2010 року. Сьогодні парк займає досить велику ділянку в 15587,92 га і одночасно відноситься до Бродівському, Буському та Золочівському районах області.

Ідея створення парку на території Львівської області виникла ще в 19 столітті. Належить вона місцевому графу В. Дідушицькому. Він дуже любив і цінував природу, тому її збереження в первозданному вигляді сталосенсом всього його життя. У 1886 році В. Дідушицьким був створений природний заповідник під назвою «Пам'ятник Пеняцька», де категорично заборонялася проведення полювання і вирубка лісів.

Головною метою створення нового природного парку було бажаннязберегти цінні лісові породиі рідкісні степові комплекси. Природний парк знаходиться на північному заході околиці Подільської височини, від чого і отримав назву «Північне Поділля». Саме з цього парку починається знаменита річка Західний Буг.

До наших часів в парку збереглися реліктові породи бука, які становлять велику цінність в європейському масштабі. У парку росте близько 200 різновидів трав і квітів, проживає понад 30 видів тварин. Тут можна побачити кілька видів папоротей і орхідей, проліски і багато інших рідкісні рослини. З тварин зустрічаються і ссавці, і плазуни, і земноводні, частина яких, як і рослин, зАНЕСА в Червону книгуУкраїни.

Парк природи «Північне Поділля» також має величезне історичне і культурне надбання.На його території розташовуються декілька храмів, пам'ятників, замків і музей. У парку є дивовижної краси скелі і ущелини, які повністю створені природою.

Коментарі