Додати до маршруту

Парк пам'яті жертвам сталінського режиму, Свалява

GPS координати: 48.55704498 22.97660637
Рейтинг:
472 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Парк пам'яті жертв сталінського режиму в невеликому закарпатському містіСвалява- місце, де сталися трагічні події в 1944 році. Саме тут існував табір, в якому були укладено тисячі людей. Зараз на цьому місці побудували Меморіальну стіну пам'яті. Щорічно тут проходить мітинг-реквієм як нагадування про ці події.

Історія парку

У 1944 році Сваляву звільнили від німецьких військ. Тоді ж сюди увійшла радянська армія. Почалися арешти місцевих жителів, переважно угорців і німців. Це були чоловіки у віці від 18 до 50 років.

На околиці міста побудували пересильний табір, де утримували заарештованих. Вони перебували в жахливих умовах. Багато ув'язнених загинули від хвороб і голоду, інші померли під тортурами і в результаті масових розстрілів. Всього в цьому таборі загинуло кілька десятків тисяч осіб. Їх масово ховали біля військового цвинтаря.

У 1989 році прийняли рішення побудувати в Сваляві меморіальний парк пам'яті жертв цього табору. З тих пір щорічно в цьому місці відбуваються церемонії пам'яті жертв політичних репресій.

У 1990 році тут був закладений фундамент, а в 1994 році парк офіційно відкрили. Тоді багато хто прийняв участь в цій церемонії. Були названі всі населені пункти, з яких відбувалися жертви репресій, і вказано кількість закатованих людей. Цей список помістили в ящик, який встановили біля Стіни пам'яті. Тоді ж привели в порядок військове кладовище і побудували декоративну кам'яну стінку навколо території всього меморіального комплексу.

У листопаді 2004 року в парку встановили Стіну пам'яті з високою стелою. На ній змонтовані плити з іменами загиблих. У 2006 році було встановлено точну кількість всіх померлих.

Робота над меморіальним комплексом триває.

Щорічно 19 листопада в парку відзначають День пам'яті закарпатців, які стали жертвами сталінського режиму.

Як доїхати

У Сваляву можна потрапити рейсовими автобусами з обласних центрівУжгорода,ЛьвоваіІвано-Франківська. Також сюди є можливість дістатися поїздом - через місто проходить залізниця і є однойменна станція.

Автомобілем до Сваляви потрібно їхати шляхами E50, E471 і Т0712.

Коментарі