Додати до маршруту

Парк Кірова, Дніпропетровськ

GPS координати: 48.50262451 35.05290985
Рейтинг:
622 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Парк імені Кірова знаходиться на лівому березі містаДніпропетровськ. Красива пам'ятка знаменита своїм цікавим зеленим будовою і штучним озером, яке розташоване в центральній частині парку. Зараз в ньому люблять ловити рибу місцеві жителі.

Історія пам'ятки

Сквер імені Кірова був заснований ще в радянську епоху. Куточок живої природи був названий на честь державного партійного діяча Сергія Мироновича Кірова. У Дніпропетровську налічується кілька десятків подібних місць культурно-розвиваючого призначення, відкритих в середині 20 століття і названих за іменами видатних революціонерів.

У парку Кіровафункціонувала власна інфраструктура: Працювала літній танцмайданчик, проводилися щорічні фестивалі квітів, кінотеатр, кафе відкритого типу, а також фонтани і танк-пам'ятник. Останній зник в невідомому напрямку, до цього вандали його позбавили дула, сталося це до кінця 1990-х років. Але головною визначною пам'яткою парку завжди було озеро. Штучна водойма прикрашав зелений сквер і збирав навколо себе дітей і дорослих, які годували водних птахів і риб принесеним хлібом. Незважаючи на те, що стан водойми сильно запущено, багато тварин продовжують в ньому жити.

Сучасне пристрій парку

В останні роки часто можнапочути про плани на реконструкцію парку. Є ідеї про створення в його межах зоопарку або зони для відпочинку дітей. Існує навіть розчищений майданчик для майбутнього будівництва, але поки тільки в планах. В іншому стан красивого скверу вимагає термінового ремонту та відновлювальних робіт, які не проводилися понад 20 років.

Як відшукати парк

Парк легко знайти, рухаючись по маршруту вулиці Каруни, Бажова, Луговський або по шляхуамурського мосту(З боку правобережжя). Також ходять маршрутки з привокзальної площі Островського або з центру.

Дніпропетровськ - це дуже барвистий місто, який просто насичений різними цікавимипам'ятками.

Коментарі