Додати до маршруту

Парк імені Пушкіна, Київ

GPS координати: 50.45690155 30.45431709
Рейтинг:
1807 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Хорошим місцем релаксу вКиєвіє парк імені Пушкіна. Тут можна відпочити від шуму мегаполісу і подихати свіжим повітрям.

Історія парку імені Пушкіна

Парк існує вже сотню років. Вперше над його створенням задумалися в кінці 19 століття. У 1899 році виповнилося 100 років з дня народження знаменитого поета Олександра Пушкіна, тоді ж парк став носити його ім'я. Роботи з благоустрою тут почали в 1900 році.

Був оголошений конкурс на кращий проект. Журі обрало задум головного садівника міста І. Жуковського. Переможець запропонував створити в парку дві широкі алеї для прогулянок верхи і на автомобілях, які з'єднували сучасні вулицю Дегтярівську і проспект Перемоги.

Жителі Києва радо зустріли ідею парку і допомагали його появи. Восени 1902 року школярі посадили дві тисячі саджанців різних дерев: їли, модрини, липи і дуба. Це відбувалося в рамках акції, яка пропагувала цінність природи. Так з'явився затишний парк імені Пушкіна в столиці.

Пам'ятки в парку

Відразу біля входу в парк розташований пам'ятник поетові, драматургу і прозаїку Олександру Пушкіну, встановлений в 1962 році. Створили монумент скульптор Олександр Ковальов та архітектор Василь Гнєздилов. Особливістю його є те, що це перший в Києві пам'ятник із сидячої фігурою. До цього моменту всіх видатних діячів в місті зображували тільки стоячи.

В кінці парку імені Пушкіна можна побачити футбольну та баскетбольний майданчики. Також тут є виставковий центр і затишне кафе.

Як доїхати

Парк розташований в Шевченківському районі містаКиєва, Між проспектом Перемоги, кіностудією ім. Довженко і вулицею Дегтярівській. Зручніше буде дістатися на метро, ​​бажану станцію - «Політехнічний інститут».

Коментарі