Додати до маршруту

Парк Горького, Вінниця

GPS координати: 49.23548889 28.46102524
Рейтинг:
1567 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Парк культури і відпочинку імені Горького є одним з улюблених місць відпочинку жителів і гостейВінниці. Він розташований в самому серці міста і займає територію в 40 гектар.

Історія парку Горького

Парк заснований в 1936 році. У далекому минулому поруч з парком знаходилася будівля НКВС, і в ньому регулярно проводилися масові розстріли. Розстріляних було багато і траплялося так, що їх ховали прямо на території парку в загальних могилах.

З приходом німецько-фашистських загарбниківтериторію парку закинули і зруйнували майже всі, хто там споруди. У січні 1945 року місто було звільнене і парк почали відновлювати, а через деякий час йому присвоїли ім'я «Центрального». Довгі роки парк отримував грамоти та дипломи за свою культурну і спортивну діяльність, а також був нагороджений пам'ятними прапорами і медалями.

У 90-ті роки минулого століття парк кілька запустілий і постарів, але з приходом нового тисячоліття в паркупочали проводити ремонт і реконструкцію, Він знову наповнився відвідувачами, заробили атракціони.

Що можна подивитися в парку ім. Горького

Прогулюючись по парку, з'являється можливість оглянути численні пам'ятники, розташовані на його території. На головному вході, оформленому арками, гостей зустрічаєпам'ятник Максиму Горькому, За ним встановленомонументи воїнам-афганцям,січовим стрільцям. Далі можна побачитимонумент, присвячений пам'яті міліціонерам, загиблим на службі. Також в парку є фонтан, літній театр, можна прогулятися по Алеї Слави, присвяченій знаменитим землякам, сфотографуватися з численними кам'яними серцями і відвідати кіноконцертний зал. Для активного відпочинку передбачені стадіон, каток і атракціони. Бажаючі можуть відвідати планетарій і пограти в автомати. Сьогодні в парку проводяться масові гуляння та різноманітні міські заходи.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі