Додати до маршруту

Парк «Гірка Крістера», Київ

GPS координати: 50.51244736 30.44511986
Рейтинг:
645 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Парк «Гірка Крістера» - це унікальна історична зона, розташована серед заплутаних вулиць сучасногоКиєва. «Гіркої Крістера» називають збереглися залишки зеленого лісу, який в 19 столітті належав знаменитому німецькому фермеру Вільгельму Готліб Крістеру.

Історія парку

Відомий у той час садівник на прізвище Крістер був родом із Саксонії і прибув в містечко Хабно (ниніПоліське) Київської губернії як фахівець з ткацького справі. Заробіток був настільки високим, що вже через кілька років (в 1848 році) він придбав земельну ділянку (приблизно 40 гектарів). З тих пір саксонець став займатися виключно своєю улюбленою справою - садівництвом. Фірма Крістер розрослася і стала відомою не тільки в Києві, а й далеко за межами міста.

Поруч з угіддями Крістера побудували будинок - красиве двоповерхова дерев'яна будівля з фронтоном і декоративними колонами. Цей архітектурний об'єкт можна оглянути і зараз, але, на жаль, з кожним днем ​​він все більше занепадає.

Парк «Гірка Крістера» в Києві закладено в 1850 році. На території живуть дикі качки та лебеді, деякі види тварин занесені до Червоної книги України. Також в парку є дерева-старожили - 400-річний дуб і 150-річні каштани. У 2009 році парк «Гірка Крістера» реконструювали.

Як доїхати

Парк «Гірка Крістера» розташований на Подолі, на перетині вулиць Вишгородської та Осиповського.

Коментарі