Додати до маршруту

Парк Дружба, Суми

GPS координати: 50.91429520 34.80320740
Рейтинг:
1109 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Зараз парк «Дружба» вСумах, Як і 40 років тому, є одним з найулюбленіших місць відпочинку місцевих жителів і оазисом серед бетонних джунглів.

Історія парку

Закладка парку «Дружба» почалася в 1972 році після того, як на одному березі річки Сумка була побудована головна площа Сум - площа Леніна (нині -незалежності), А на іншому - проспект Карла Маркса (сьогодні він носить ім'я Тараса Шевченка). Саму ж річку за прикладом петербурзької Неви випрямили і закували в граніт. Уздовж лівого берега Сумки було прийнято рішення закласти парк.

Охрестив парк майбутній почесний громадянин міста Суми Михайло Опанасович Лушпа,пам'ятникякому знаходиться біля входу вдитячий парк «Казка».

Садили тут як звичайні дерева, так і екзотичні. Висаджували саджанці всі жителі міста, починаючи від звичайних громадян і закінчуючи Героями Радянського Союзу П. Івановим і Ф. Дудником.

З нагоди Дня захисту дітей в 2010 році в парку проклали спеціальну асфальтове покриття, щоб дорослі і діти каталися тут на роликах і скейтах.

парковий фонтан

Знову парк «Дружба» прикрасилифонтаном. Він був музичний і підсвічування спеціальними лампами. У нього такий фонтан на території колишнього Радянського Союзу був у Вірменії.

Фонтан підсвічування 150 лампами різних кольорів, створюючи небачені тоді світлові шоу. Коли класична або танцювальна музика включалася, струменя води реагували і тембр і темп. У фонтана завжди висів розклад, де було вказано, яка музика сьогодні грати. Люди любили тут танцювати. навіть зстолиціприїжджали, щоб на власні очі побачити цей казковий фонтан.

У 90-х роках фонтан перестали доглядати, а дроти і лампи, які колись створювали яскраві світлові шоу, розікрали. Згодом фонтан у парку спробували відновити, однак нинішній фонтан зовсім не схожий на свого попередника.

як доїхати

Парк «Дружба» знаходиться між проспектом Шевченка і вулицею Горького. Напроти нього є ще одна гордість Сум - дитячий парк «Казка». Недалеко знаходиться зупинка громадського транспорту «Парк« Дружба ».

Коментарі