Додати до маршруту

Парк «Березовий гай», Київ

GPS координати: 50.49678421 30.45329666
Рейтинг:
426 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

На Подолі вКиєві, Між Вишгородської та Білицької вулицями, розкинувсястарий мальовничий парк, Який існує вже більше століття. До 1917 року він перебував у приватній власності. За радянських часів його розділили на дві частини. В одній з них, що прилягає до вулиці Білицької, розмістився Подільський районний парк культури і відпочинку, а другу частину передали агробіостанції.

Другий світова війна не пощадила парк: з усієї інфраструктури залишилися кінобудка, будівля контори та парашутна вишка. Однак збереглося багато дерев: старі в'язи, липи, верби, акації, тополі. На вулицю Білицьке зараз виходитьмасив березових насаджень, Завдяки яким парк і отримав свою назву. Всього тут 45 видів дерев і чагарників, але переважають берези.

Парк знаходиться на горбистій місцевості. Він нагадує ліс з доріжками, кучерявими серпантином. У його верхній частині добре помітні дві вершини, нижня частина більш «окультурена», тут є асфальтовані і плиткові доріжки.

Головна визначна пам'ятка парку -будинок знаменитого українського поета Тараса Шевченка. Його ще називають «Хата на Пріорці». Зараз в будинку, що служив недовгим притулком Кобзарю, розміщений відділ Національного музею Шевченка.

Є в парку істарий 300-річний дуб. Вважається, що великий Кобзар любив під ним відпочивати, розмірковуючи. Дуб охороняється, як пам'ятник природи.

У парку кілька функціональних зон. Одна з них - просвітницька з «Будинком на Пріорці». Є зона господарських споруд. Для галасливого дитячого відпочинку призначена територія в центральній частині парку. Мами з колясками люблять гуляти по доріжках тихої зони відпочинку (лісовій частині на пагорбах). Тут же є кілька затишних кафе і кінотеатр «Кадр».

Коментарі