Додати до маршруту

Пам'ятник затопленим кораблям

GPS координати: 44.61836243 33.52423477
Рейтинг:
341 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Севастополь- місто-герой і місто слави російського флоту, неодноразово жертвував собою заради захисту міста. Пам'ятник затопленим кораблям є однією з найцікавіших пам'яток міста.

У далекому 1854 році становище російських військ у Кримській війні було вкрай важким і існувала реальна небезпека виходу англо-французького флоту на рейд Севастополя. Тому командування прийняло рішення створити загородження з застарілих парусних кораблів, які повинні були перекрити вхід в Північну бухту. Починаючи з 1854 і закінчуючи 1855 роком рейд бухти був перекритий 16 вітрильними кораблями, серед яких були лінійні кораблі «Уриїл», «Силистрия», «Три Святителя», «Селафаіл», фрегати «Флора», «Сізополь» та інші.Жертвою вітрильного флоту вдалося уникнути прориву ворогаі контратакувати його вогнем берегових батарей.

Через 50 років, навпаки приморського бульвару Севастополя, був споруджений монумент, що увічнив пам'ять російських кораблів, затоплених в ім'я захисту міста. Пам'ятник знаходиться на кручі, виступаючому з моря, іявляє собою потужне гранітне підставу, на якому споруджена коринфская колона, Вершину якої вінчає статуя бронзового орла. У дзьобі орла застиг лавровий вінок, на якому спочиває якір. Висота пам'ятника фактично дорівнює 17 метрам, завдяки чому він добре проглядається з приморського бульвару, на стіні якого закріплені якоря з затоплених кораблів.

Рекомендуємо вам стикнутися до історії даного місця, подивившись на цю пам'ятку під час прогулянки поПриморським бульваром.

Коментарі