Додати до маршруту

пам'ятник заробітчанам

GPS координати: 48.42637634 23.69825172
Рейтинг:
521 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Закарпатська область завжди була одним з лідерів в Україні по трудовій міграції. Багато чоловіків, не маючи можливості забезпечити сім'ю в рідному краю, відправляються на заробітки за кордон. Їх важка праця часто ще й дуже небезпечний, тому деяким іноді не судилося повернутися додому. Зокрема, в найбільшому селі Закарпаття - Колочава,за останні півстоліття на чужині загинуло більше ста людей.

Таке страхітливе число не залишилася без уваги влади. У травні 2011 року в центрі села було встановленоперший в країні пам'ятник заробітчанам. Композиція, яку автор Петро Штаєр назвав драматичною, зображує картину прощання родини з батьком. Поруч з пам'ятником на плиті написані імена колочавців, які загинули на заробітках за останні 50 років. Символічно, що композиція встановлена ​​біля автобусної зупинки, звідки селяни проводжають своїх рідних.

Даний пам'ятник нагадує місцевим про тих, хто не повернувся з-за кордону, і одночаснознайомить з трагедією села численних туристів, Які щорічно відпочивають по близькості на озеріСиневир.

Коментарі