Додати до маршруту

озеро Сиваш

GPS координати: 46.10751724 34.36248779
Рейтинг:
3229 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Озеро Сиваш - це єдине озеро в Україні, яке славиться своїми цілющими властивостями не тільки в межах країни, а й за її межами. Його назва перекладається з турецького як «бруд».

Розташування

Озеро знаходиться із західного боку Азовського моря і відокремлений від ньогоАрабатської стрілою. Сиваш є природним кордоном між материком і Кримським півостровом. Наповнюється своєрідний затоку через протоку Тонкий близькоГенічеська. Водойма відокремлює Крим від Херсонської області. Сиваш зливається через протоки Генічеський і Промоїна. Завдяки ЧОНГАРСЬКИЙ протоці озеро ділиться на дві частини.

Історія назви

Величезна за площею озеро займає більше 2500 квадратних кілометрів. Глибина водойми в основному варіюється від 0,5 до 1 метра, що дозволяє літньому сонцю сильно прогрівати воду. З огляду на склад води Сиваша і наявність в ній різних водоростей, при високому прогріваннівода починає видавати міцний запах гнилі. Так з'явилася назва Гниле море.

склад озера

Вода надходить у водойму з Азовського моря і через мілководдя випаровується, залишаючи численні мінерали, своєрідний концентрат корисних речовин, наприклад, калію, магнію, брому і натрію. Територія озера складається з десятка заток, берега яких влітку покриті сіллю. Щільність донного мулу перевищує 5 метрів, а солоність води варіюється від 22 до 88%.

Чим корисна ропа з озера Сиваш

Унікальна сіль Сиваша цінується з давніх часів. Колись її везли в Єгипет і Японію. Сьогодні використовують для лікування шкірних і опорно-рухових захворювань, в косметології і в виготовленні добрив.

Що розташоване поруч

Близько озера знаходяться три спеціально обладнаних заводи, що випускаютьпродукцію на основі солей Сиваша. Поруч знаходяться курортне селище Генічеськ і Арабатська стрілка. грязелікарні вСакахвисоко цінуються завдяки використанню в них продукції Гнилого моря.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі