Додати до маршруту

Старий чан в Лумшорах

GPS координати: 48.80748749 22.72912407
Рейтинг:
663 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У старих казках герої іноді приймають омолоджуючі & laquo; ванни & raquo ;, занурюючись в казан з киплячою водою. Хто б міг подумати: щось подібне, дійсно, існує в Закарпатті! Правда, температура води не перевищує 40 & ndash; 45 градусів, а ось чан-котел & ndash; справжній, чавунний! Авода в цьому чані мінеральна, з якого витікала сірководнева вода. Пройти таку незвичайну процедуру, звану карпатським джакузі, пропонують в 47 км відУжгорода, В селищі Лумшори.Распарившись в чані, слід зануритися в холодну воду річки.

Ще з 17 століття купанням в теплій мінеральній воді в Лумшорах лікували ревматизм, радикуліт, зміцнювали кістки. Старий чавунний чан того часу зберігається в музеї вАвстрії. Другий чан на 250 л (для двох осіб) знайшов місцевий житель на березі річки, встановив у себе на подвір'ї і відродив процедуру. Дуже скоро інші люди підхопили ініціативу, що обіцяє хороший дохід. І не прогадали: у Лумшори кинулися туристи.Зараз в селі близько двох десятків чанів різної величини. Є й такі, де можуть поміститися до 12 чоловік.

& Laquo; кухар & raquo; в котлі, можна смачно пообідати, скуштувавши страви карпатської кухні. А потім варто оглянутиводоспади на річці Турички.

Коментарі