Додати до маршруту

Ставок «Миргородська калюжа»

GPS координати: 49.96913528 33.60864258
Рейтинг:
3387 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Найвідоміша в світі калюжа знаходиться на Полтавщині, в місті Миргород. Вона прославилася в століттях завдяки письменнику Миколі Гоголю. «Прекрасна калюжа!» - захоплювався він в «Повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». З легкої руки Гоголя калюжа на всю площу, а точніше, симпатичний ставок, сталаоднією з головних визначних пам'яток Миргорода. Ця водойма є ідеальним місцем для прогулянок. У ставку живуть лебеді, а поруч знаходиться Успенська церква.

У 2009 році неподалік від ставка звелипам'ятник Гоголюв честь його 200-річного ювілею. Ана березі калюжі встановили скульптури героїв гоголівських творів. Серед них і свиня - де ж їй ще валятися, як не в великій калюжі? Тут і коваль Вакула, який дарує черевички своїй коханій Оксані, і Пузата Пацюк, і хитра Солоха, і хвалькуватий Хлестаков. Приїжджайте в Миргород - і ви познайомитеся з ними ближче.

Поруч з Миргородом знаходиться село Гоголеве, де проходило дитинство письменника, недалеко звідси і до того місця, де він народився, - Великих Сорочинців, в яких щорічно проходитьСорочинський ярмарок.

Коментарі