Додати до маршруту

Національний музей-садиба Миколи Пирогова

GPS координати: 49.21448898 28.40698242
Рейтинг:
1698 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Неоціненний внесок у розвиток медицини вніс видатний вчений і геніальний хірург Микола Іванович Пирогов. Його наукові праці в галузі медицини донині актуальні, він по праву вважається засновником військово-польової хірургії, де застосовані новації Пирогова врятували не одне життя.

За видатні заслуги Миколи Пирогова9 вересня 1947 був відкритий музей в колишній садибі вченого, Яку він придбав в 1859 році, працюючи в Києві на посаді попечителя Київського військового округу. Тут він прожив останні 20 років, де завдяки його зусиллям був розбитий чудовий парк. До цього дня збереглися деякі дерева, посаджені особисто Миколою Івановичем.

На території музейного комплексу знаходитьсябудинок, де проживав М. Пирогов.Зараз тут розташовується музейна експозиція, що розповідає про життя і діяльність великого вченого. Відновлено аптека, створена ним в 1870 році на території своєї садиби. У музеї-аптеці представлена ​​різна аптечне начиння, відтворена приймальня і операційна М. Пирогова з використанням пластмасових фігур.

Поруч з садибою знаходитьсяцерква-усипальниця М. І. Пирогова, Побудована в 1885 році і освячена на честь Миколи Чудотворця. Після смерті тіло вченого було забальзамоване і поміщено в склеп, що знаходиться в церкві. Усипальниця доступна для огляду.

Життя людини оцінюється по його вчинкам. Те, що було зроблено Н. І Пироговим протягом усього його життя, оцінений по достоїнству вдячними нащадками. Музей є навчальною базою Вінницького медичного інституту, аз 1997 року носить статус Національного.

Знаходиться музей-садиба в місті Вінниця по вулиці Пирогова, 155 і відкритий для відвідування з 9:00 до 17:30 щодня, крім понеділка.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі