Додати до маршруту

Музей народної архітектури та побуту, Львів

GPS координати: 49.84431458 24.06603050
Рейтинг:
1879 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Про музеї народної архітектури і побуту уЛьвовіможна довго розповідати: про його територію, старовинні дерев'яні храми і садиби. Але ніяка розповідь не зрівняється з тим, що ви побачите на власні очі. Якщо ви любите історію і вам цікавий побут жителів Західної України - вам сюди!

Історія музею «Шевченківський гай»

Музей народної архітектури та побуту у Львові також часто називають «Шевченківським гаєм». Знаходиться він на територіїландшафтного парку «Знесіння». А місцевість, на якій розкинувся скансен «Шевченківський гай», називається Кайзервальд. Назвали цю територію так неспроста: правителю Австрійської імперії Францу Йосипу І сподобалася ця львівська місцевість.

«Шевченківський гай» вперше відкрив перед своїми відвідувачами двері в 1971 році. Але роботу над відкриттям подібного музею під відкритим небом почав відомий український вчений Іларіон Свєнціцький в 20-х роках минулого століття.

У 1920-х роках жителі карпатського селаКривкапобудували новий храм, а стару церкву Святого Миколая 1761 року вирішили розібрати. На щастя, мистецтвознавець Михайло Драган умовив-таки сільську громаду не чіпати давню дерев'яну церкву. За клопотанням і на кошти митрополита Андрея Шептицького церква Святого Миколая під наглядом Михайла Драгана в 1930 році розібрали і перевезли до Львова як храм для потреб монастиря студитів.

Таким чином, була врятована перлина бойківської сакральної архітектури, яка стала першим кроком до створення в місті Лева музею народної архітектури та побуту.

експонати музею

У музейних фондах «Шевченківського гаю» зберігається майже 21 тис. Експонатів: старовинні ікони, одяг, прикраси, посуд, меблі. Під відкритим небом стоять 110 пам'яток народної дерев'яної архітектури. Найстаршим експонатом є селянська хата 1749 року. Також на території музею ви побачите млин, школу, лісопилку, вітряк і водяний млин.

Музей народної архітектури та побуту у Львові поділений на так звані міні-села. Такі села - це історико-етнографічні групи Західної України, чий побут представлений в музеї: Волинь, Гуцульщина, Лемківщина, Бойківщина, Полісся, Поділля, Буковина, Покуття, Закарпаття, і, звичайно, Львівщина.

Найцікавіші і унікальні експонати «Шевченківського гаю»:

  • Бойківщина представлена ​​такими експонатами: будинок 1909 року зіТухольки, Церква з села Тисовець Сколівського району і вже вищезгадана дерев'яна церква з села Кривка;
  • головні експонати Лемківщини: селянське подвір'я з селаЗабрідь, «Довга хата» з різними господарськими будівлями: шпіхлір (комора) з пивної, курятником і колодязем; і церква Святих Ольги і Володимира;
  • центральний експонат Гуцульщини - справжня гуцульська гражда з верховинськоїКриворівні;
  • серед експонатів, які представляють Буковину, ви побачите садибу початку 20 століття, привезену з селаБережонка, І церква Святої Трійці 1774 року.

Як доїхати до скансену

Музей народної архітектури та побуту у Львові знаходиться на вулиці Чернеча Гора, 1. З центру міста можна доїхати трамваями № 2 і 10 або маршруткою, яка їде на вулицю Личаківську. Виходити потрібно на зупинці «Шевченківський гай». Потім йти вулицями Крупьярской і Стрілецькій.

Години роботи: З 10:00 до 18:00 - в літній період (вхід на територію парку можливий з 9:00 до 20:00); з 10:00 до 17:00 - в зимовий період. Попереджаємо: експозиція інтер'єрів садиб закрита в понеділок і вівторок.

Цей об`єкт у статтях

Коментарі