Додати до маршруту

Маріїнський парк, Київ

GPS координати: 50.44635391 30.53928947
Рейтинг:
1603 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Маріїнський парк або, як його часто називають місцеві жителі - Маріїнки - одна з найбільш видатних і відомих пам'яток Києва. Що знаходиться в кінці парку,Маріїнський палацраз на рік служить фоном для президентського привітання з Новим роком.

З лівого боку палацу розташовується Верховна Рада, ще на виході з парку видніється її купол. Там же знаходиться Кабінет міністрів. сам жепарк мав раніше, як мінімум, три назви: Перше з них - парк Жертв революції, далі він став Пролетарським, ще пізніше його перейменували в Радянський.

Свого часу імператриця Марія Олександрівна (власне, якій парк і зобов'язаний своїм теперішнім ім'ям) розпорядилася побудувати в 1874 році оглядовий майданчик перед резиденцією, оскільки простір перед палацом нагнітало на неї смуток і нудьгу. З цього майданчика відкриваєтьсяпрекрасний оглядовий вид на лівий берег Дніпра і саму річку.

По сусідству з парком розташувавсястадіон «Динамо», На якому українські футболісти здобули чимало перемог і який носить ім'я легендарного тренераВалерія Лобановського. Якщо обійти стадіон, можна вийти до романтичному «мосту закоханих», Який вже давно став місцем для накреслень найпалкіших і ніжних зізнань у коханні. В самому кінці парку можна побачити пам'ятник Володимиру іАрку Дружби народів(Вона ж - «Веселка», вона ж - «Ручка портфеля»).

Коментарі