Додати до маршруту

Манявський скит

GPS координати: 48.65567017 24.39295387
Рейтинг:
3249 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

В українських Карпатах знаходиться багато дивовижних будівель древніх поселень і культур. Ви можете в цьому переконатися, вирушивши в подорож в гірську частину країни. Територія західної України, особливо гірська місцевість, колись була заселена гуцульськими племенами, в світогляді яких тісно переплелися язичницька і християнська релігії. Після хрещення Київської Русі почалося масштабне будова монастирів на всій території & nbsp; могутньої держави. Крім того, вибиралися такі місця, де важко було захопити і зруйнувати святиню. У селищі Манява, серед густих лісів і високих схилів Карпатських гір, був споруджений Скит Манявський & ndash; чоловічий Хресто-Воздвиженський монастир. & nbsp;

У Маняві здавна жили гуцули, які сповідували язичництво, але з появою монастирського комплексу в цьому селищі почалася популяризується православна віра. Скитом в християнстві називається відокремлене місце проживання ченців, яким і стала Манява. Святиня була заснована ченцями & ndash; вихідцями з Афонського скиту Іваном Вишенським і Іовом Княгинецький в 1608 році, як записано в літописах. Однак існує легенда, яка розповідає про пошуки місця для створення монастиря. Ще в 13 столітті в ці місця прийшли ченці, рятуючись від набігів кримських татар. Зупинившись біля великого каменя, вони випили води з джерела. Смак цієї води нагадав їм священні води Афона, і вони вирішили влаштуватися тут. Пізніше той камінь зі священним джерелом отримав назву & laquo; Блаженний & raquo ;, який зараз ви зможете відшукати в кілометрі на північний схід від Хресто-Воздвиженського монастиря. У нього моляться монахи і паломники і просять про зцілення і спокій. Ще одна легенда розповідає про те, що на території скиту Манявського знаходяться останки українського гетьмана Івана Виговського, який був тут похований, проте його тіло досі не знайдено.
& Nbsp;
Монастир розташований між Вознесенської горою та річкою Скітец, яка омиває його з трьох сторін. Скит Манявський огороджено муром і у нього встановлено чотири вежі-бійниці, які захищали від ворожих набігів. Монастирний комплекс складається з дерев'яних і кам'яних будівель. На території Манявського скиту знаходиться Хресто-Воздвиженська церква. Тут розташована також вежа & laquo; Скарбниця & raquo ;, яка мала велике значення для монастиря. Її триярусна структура дозволяла сдалека помічати наближення ворога. Зайдете вгору на вежу, і перед вами постануть прекрасні гірські пейзажі з вічнозеленими лісами.
& Nbsp;
Село Манява і & nbsp; місце, де був зведений монастир, вважаються священними, так як тут двічі була ченцям Пресвята Богородиця. Українські історики та письменники називали його Афоном Карпат, так як Манявський скит приймав активну участь в духовній освіті не тільки села, а й усієї країни як православна святиня. Сьогодні & ndash; це історико-архітектурний заповідник & laquo; Скит Манявський & raquo ;.
& Nbsp;
Село Манява знаходиться в 27 кілометрах від залізничної станції & laquo; Надвірна & raquo ;, яка з'єднана з Івано-Франківськом. Від станції ходять маршрутні таксі до села. Також ви можете замовити таксі, яке відвезе вас в центр села. & Nbsp;

Цей об`єкт у статтях

Коментарі