Додати до маршруту

Парк ім. Лазаря Глоби

GPS координати: 48.47227097 35.03007889
Рейтинг:
1618 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У центрі Дніпропетровська розташований прекрасний парк ім. Лазаря Глоби. Його існування місто зобов'язане запорізькому осавула. Ще до того, як Катерина I заснувала Катеринослав (нині Дніпропетровськ), на початку 18 століття оселився на берегах Дніпра славний осавул війська Запорізького & ndash; Лазар Глоба. Він був не тільки хорошим козаком, а й завзятим садівником. Багато води утекло з тих пір, а ось сади, які Глоба посадив, залишилися. Нижній сад знаходився на території нинішнього парку імені Тараса Шевченка, а Верхній сад займав землі сучасного парку Лазаря Глоби.

Лазар Глоба продав Нижній сад князю Потьомкіну, а сам продовжив облаштовувати Верхній сад, посадивши там багато фруктових дерев. Кажуть, козак прожив більше ста років. На ймовірне місце його поховання встановили пам'ятник. Він знаходиться поруч зі старим дубом, який посадив Глоба. Сад переходив з рук в руки, і кожен привносив свій внесок в його розвиток. Так, за часів Олександра I з усього світу привозили рідкісні саджанці дерев і квітів, а & nbsp; в 1938 році був заснований літній театр на воді. Він був побудований в формі черепашки на ставку природного походження. Сьогодні в цьому театрі можна побачити різноманітні концерти та вистави, конкурси та фестивалі. В цей же час навколо ставка була побудована перша в Україні дитяча залізниця, яка і нині функціонує. Ваші діти будуть в захваті! Вони також можуть погуляти на дитячому майданчику, погодувати лебедів або качок, які живуть в ставку. Шкода, що був втрачений прекрасний пам'ятник Самсону, міфічному герою, який прикрашав цей ставок, сьогодні на його місці знаходиться пам'ятник Маленькому Принцу з твору Антуана Екзюпері.

Дотримуючись давню традицію, щороку в парку проводять виставки садівництва. Тут відкриті атракціони і численні розважальні заклади. Раніше парк носив ім'я Чкалова. А в 1992 році парку було присвоєно ім'я його засновника & ndash; Лазаря Глоби. Відвідайте цей прекрасне місце з сім'єю або друзями. Тут завжди панує атмосфера свята.

& Nbsp;

Коментарі