Додати до маршруту

Ландшафтний парк, Будище

GPS координати: 49.20204163 31.02737808
Рейтинг:
394 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Серед визначних пам'яток Черкаської області особливе місце займаєЛандшафтний парк в селі Будище.На території парку знаходитьсясадиба, Який належав барону Енгельгардта, у якого служив козачком хлопчик на ім'яТарас Шевченко. У цей період свого життя майбутній Кобзар малював, а щоб уникнути панського гніву свої малюнки ховав у дуплі одного з вікових дубів, зростаючих в парку. Цей дуб, вік якого близько 1000 років, сьогодні називають Шевченковим. Біля нього накопичуються натовпи охочих сфотографуватися на тлі історичного місця.

Садиба була побудована в 1828 році і за час свого існування пережила масу соціальних змін. З приходом радянської влади в приміщенні була розміщена восьмирічна школа, що знаходиться там і понині. На даний момент, крім будинку і льохи, прекрасно збереглися сад і алея каштанів, ведуча до входу в маєток.

Не менш цікава історія назви самого села. У 20-30-х роках 17 століття ці землі належали польському воєводі, який в місцевих лісах налагодив виробництво поташу, який виготовлявся з попелу для подальшого використання в забарвленні тканин, виготовлення мила, обробці шкіри та інших потреб. Підприємства, на яких проводився поташ, називали будамі, і таких було в цій місцевості чимало.Так Будище знайшло свою назву.

У 2013 році було вирішено реставрувати садибу і привести в порядок паркову зону. Ландшафтний парк рясніє всілякими арками, лавками, альтанками, ставками і фонтанами - словом, усім, що відтворює атмосферу шевченківських часів. До речі, вглибині паркової зони є спуск до каскаду ставків, а також містка альтанка з дерева, Де можна просто посидіти і навіть перекусити чимось зі своїх харчів.

Коментарі