Додати до маршруту

Хресна дорога, Страдч

GPS координати: 49.89713669 23.75835419
Рейтинг:
896 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Мальовнича краса селища Страдч захоплює кожного мандрівника, випадково або цілеспрямовано сюди потрапляє. Незважаючи на свої невеликі розміри, село зібрало чимало цікавих архітектурних пам'яток. Хресна дорога - одне з відомих місць, що розташувався на Страдецькій горі.

Історія Хресної дороги

За повір'ям, майже до вершини Страдецької гори прокладена стежка останнього шляху Христа. У 1936 році тодішній парох села Страдч Микола Вояковських ввів на Страдецькій горі Хресну дорогу. Своєю грамотою Папа Пій 11 дав їй статус Єрусалимської. Це означає, що за своїм духовним значенням вона визнана рівноцінною тій, що в Єрусалимі.

Також на самій вершині гори знаходитьсяцерква Успіння Пресвятої Богородиці.У храму протягом багатьох століть утворився кладовищі.

Рухаючись Хресна дорога, варто звернути увагу наприродну печеру,в якій колись знаходився монастир. Відвідуючи Страдч, обов'язково слід прогулятися місцевістю, адже він знаходиться на території Яворівського національного парку, де відкриваються чудові краєвиди.

Як дістатися до Хресної дороги

Пам'ятник Хресна дорога вСтрадчізнайти нескладно, вона розмістилася майже на вершині Страдецької гори. Страдч розташувався в Яворівському районі, в 17 км відЛьвова.Тут тече річка Верещиця. Дістатися до села можна маршрутними таксі або громадським транспортом.

Коментарі