Додати до маршруту

Кравецька башта, Кам'янець-Подільський

GPS координати: 48.67168427 26.57614517
Рейтинг:
541 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Між Різницькій і Гончарній вежами в Кам'янці-Подільському сьогодні в руйнівному стані можна побачити кравецький вежу. Розміщуючись на південному сході Старого міста, вежа відноситься до східної частини укріплень міста.

Свою назву отримала від ремісничого цеху, який відповідав за її обороноздатність.

Історія Кравецької вежі

Зведення вежі велося з кінця 14 - до початку 17 століття. В середині 18 століття її називали слюсарних, а в 1950 року його отримала назву Різницька. Назва, яке вежа має сьогодні, закріпилася в 2003 році. У 1968 році на вежі проведення консервативні роботи.

архітектура вежі

Кравецька вежа кругла, в діаметрі досягає 11 м. Побудована на високій квадратній платформі, яку видно лише з боку каньйону. Загальна висота всіх ярусів від підстави платформи становить 12,5 м. Кам'яні стіни на рівні другого ярусу мають товщину не більше півтора метрів. У першому ярусі розташовані чотири бійниці, в другому сім, а в третьому - три.

Південно-західна стіна має поярусно розташовану опалювальну систему.

З півдня і півночі до башти підходять залишки кам'яно-земляних валів. Під ними раніше були підземні ходи, влаштовані кам'яними склепіннями, які з'єднували між собою три вежі східної лінії укріплень, і тяглися на північ до вежі Степана Баторія, яка використовувалася в той час як північні міські ворота.

Залишки арочного входу на південно відрізку підземного ходу були знайдені на глибині 3,2 м. Від сучасної поверхні. Зверху ходу, на глибині 1,4 м., Розміщувався складений з каменю стічний канал для виведення дощової води з вулиці Довгій. На підставі цієї знахідки можна припустити, що підземні ходи відносяться до етапу побудови веж в середині третьої чверті 16 століття, а організація валів проводилася в 17 в. На сьогоднішній день всі ходи Кравецької вежі засипані.

Як дістатися

Кравецька вежа знаходиться на вулиці Валі, яка йде паралельно річці Смотрич, між двома іншими оборонними вежами міста. Доїхати до неї можна через Новопавлівська міст, рухаючись в сторону Старого міста, повернути ліворуч на вулицю Довгу. Далі дістатися до Національного університету імені Івана Огієнка, ще раз повернути ліворуч і їхати прямо по вулиці Вали. Вежу буде видно з дороги.

Коментарі