Додати до маршруту

Костел Діви Марії

GPS координати: 49.63520432 23.66086006
Рейтинг:
284 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Костел Діви Марії і Святого Станіслава - це одна з найбільш яскравих і значущих пам'яток КОМАРНІВСЬКЕ району у Львівській області. найкрасивіша спорудавідрізняєтьсячудовою архітектурою, Незвичній для більшості храмів, розташованих на території всієї України. Крім того, костел має досить великі розміри, як у висоту (максимальна точка прирівнюється до висоти п'ятиповерхового будинку), так і в ширину. Внутрішній об'єм розділений на загальний зал, де збираються парафіяни, і службові приміщення, кабінети, кімнати.

Костел Діви Маріїбув побудований в 1940-х роках, Коли більшість місцевих жителів становило польське населення, яке сповідує католицтво. Після Другої Світової війни кордони держав у Східній Європі дещо змінилися, і багато поляків покинули ці землі.костелтеж очікували зміни, він став греко-католицьким, Таким храм залишається і в наші дні.

Своїм нестандартним архітектурним рішенням костел зобов'язанийстилю конструктивізм,звичайно, не обійшлося і без впливу радянської влади. У ті роки складно йшли справи з усіма релігійними питаннями, будувати виражений християнський собор з хрестами і куполами просто не дозволили. Тому,спритніархітектори придумали компромісний варіант,який задовольнив обидві сторони - атеїстичні влади і громаду віруючих. Особливо яскраві елементи культової споруди -башні і високу дзвіницю - замінили, відповідно, напівкруглі стіни і пірамідальний дах.

Коментарі