Додати до маршруту

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник

GPS координати: 50.43502426 30.55634689
Рейтинг:
1567 Переглядів 0 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Києво-Печерський історико-культурний заповідник - це величезний музейний комплекс в центральній частиніКиєва, Він являє собою своєрідну візитну картку столиці України.

Історія створення Києво-Печерського заповідника

Він був заснований в 1926 році, а в 1996 році отримав статус Національного. заповідник єнайбільшим музейним комплексом в усій Україні. Всього на його території зосереджено 144 будівлі, серед яких унікальні храми, підземні комплекси лаври (Ближні та Дальні печери), виставкові приміщення. Примітно, що 122 об'єкта є пам'ятками історії та культури.

 

За часів Другої світової війни багато пам'ятників архітектури сильно постраждали або були зруйновані. Так, наприклад, зберігся Іоанно-Богословський межа, був знищений головний собор лаври - Успенський. Лише в 2000 році він був знову відбудований і урочисто освячений. У 1990 році на 14-й сесії ЮНЕСКОКиєво-Печерська Лавраразом зСофією Київськоюбула внесена до Списку пам'яток всесвітньої культурної спадщини.

Що можна побачити в заповіднику

  • Колекція дорогоцінних каменів і металів представлена ​​вМузеї історичних коштовностей України. Перлина колекції - знаменита золота скіфська пектораль, знайдена в похованні «Товста могила».
  • ВМузеї українського народного декоративного мистецтвапредставлена ​​колекція унікальних пам'яток культури і мистецтва в період з 11 по 20 століття - полотна, ікони, тканини і картини - це основа колекції.
  • Музей книги і друкарствазберігає колекцію рідкісних видань, які були написані не тільки в стінах Києво-Печерської лаври, а й книги львівського, острозького, чернігівського та інших видавництв. Самим унікальним експонатом колекції є «Апостол», надрукований Іваном Федоровичем в 1574 році у Львові.
  • Музей театрального, музичного та кіномистецтва Українипредставляє не менший інтерес. Це єдиний свого роду музей в Україні. Тут ви дізнаєтеся все про історію театру, музики і кіно.

На території заповідника організовано велику кількість як постійних, так і тимчасових виставок.

 

Екскурсії (ознайомчі та тематичні на 21 тематику) проводяться українською, російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, японською, польською, румунською мовами.Замовити екскурсію можна на офіційному сайті заповідника, заповнивши форму, Або по телефону.

 

Великою популярністю серед туристів користується Виставка мікромініатюр Миколи Сядристого, де завдяки спеціальному мікроскопу можна побачити, наприклад,підковану блоху.

Лабіринти Ближніх і Дальніх печер- це культове місце для паломницького туризму. Лабіринти печер знаходяться на Нижній території і на сьогоднішній день належать Києво-Печерській лаврі. Там не тільки печери, але і два окремих наземних архітектурних комплексу. У печерах (особливо Ближніх) поховані відомі історичні особистості і відомі митрополити Лаври

За весь час функціонування Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідникав його стінах побувало понад 50 мільйонів туристів с разных уголков нашей планеты. Заповедник, его культовые постройки и коллекции настолько богаты, что не хватит и нескольких дней, чтобы ознакомится с ними в полном объеме.

Коментарі