Додати до маршруту

Каньйон річки Синюхи

GPS координати: 48.48743057 30.74631119
Рейтинг:
1360 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Мальовниче місце, утворене гранітними породами, що вийшли на поверхню, розташоване на території поблизу села Тернівка в гирлі річки Синюха, притоки Південного Бугу.

Синюха протікає більш ніж на 100 кілометрів, але тільки в цьому місці створює дивно красивий вигляд.Пейзаж в даній місцевості представлений рідкісним листяним лісом, Переважно займає берега практично біля самої кромки води. Над річкою виступає гранітна скеля, що піднімається над водою на 20-метрову висоту.

Що можна побачити в каньйоні річки Синюха

Річка Синюха вважається однією з найчистіших річок на території України. Це все завдяки відмінним показниками біосфери і відсутності значних стоків.

Від каньйону, вище за течією річки, знаходиться гідроелектростанція. Якщо маєте в своєму розпорядженні часом, можете пройтися до неї.

У каньйоні знаходиться ще одна місцева визначна пам'ятка -будівлю старої водяного млина, Побудованої в цих місцях в 19 столітті. Обов'язково відвідайте це місце. Тут можна зробити відмінні знімки. Крім того, тільки в цьому місці можна перейти річку.

На місці злиття річок Синюха та її притоки Ятрань організований ландшафтний заказник «Когутовка». Щоб туди потрапити, потрібно пройти від млина до притоці Ятрань. Там ви побачите гранітні скелі різної висоти: чарівні пейзажі. Тут проходить екологічна стежка.

Як дістатися до каньйону річки Синюха

Необхідно скористатися трасою Київ - Одеса, поворот біля міста Умань. Від траси село Тернівка знаходиться в 50 км. Краще скористатися особистим транспортом або в складі організованої екскурсії.

Коментарі