Додати до маршруту

Гора Татарука

GPS координати: 48.30083084 24.14589119
Рейтинг:
611 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

У північній стороні Карпатського масиву Свидівець утворилася гора Татарука з крутими і пологими схилами. При вершині навколо розкинулися долини, вид на які просто вражаючий. За красою і мальовничістю гірського хребта можна сперечатися за звання найкрасивішого масиву Карпат.

Що можна побачити на горі Татарука

Простору Свидівця, де розмістилася гора Татарука, прилеглих до кам'янистих хребтів Горган та вищого Чорногірського хребта країни. Гірський хребет, на якому розміщується вершина, є другою за висотою в українських Карпатах. Висота гори складає 1707 метрів. Південна сторона пологі і розлогі схили, а на схід - круті.

У гори Татарука утворилися мальовничі місця:

  • з півдня до вершини прилягає сідло, яка тягнеться в сторону гори Трояска;
  • на захід від гори неподалік височіє гора Підпула;
  • з південно-східного боку - гора Догяска іозеро Апшинец;
  • на східній частині схилів вершини утворився Апшинецький заказник;
  • з північно-східної сторони в'ються русла річки Чорна Тиса.

У міжсезонний період на теренах частим явищем є ураганні вітри, які зробилихребет Свидівецьлисим. Саме завдяки цій особливості тут можна спостерігати неймовірні панорами, дивовижні світанки і заходи. Крім того, тут розташувалися високогірні мальовничі озера, у яких переважна більшість мандрівників утворює табір.

Маршрути через Татарука

Крізь вершину Татарука проходить туристичний маршрут, який починається з гори Трояска і тягнеться до Братківської гори.

Також є маршрут, бере початок від села Ясіня, з якого переходить в Драгобрат, а потім - хребет Апшинец, звідки потрапляєш на Татарука.

Де зупинитися

Зупинитися можна в готелі «Драгобрат», що поблизу селаЯсіня.Найближче село, прилеглої до місцевості гори, єЧорна Тиса,в якому перед походом на вершину можна заночувати. Для любителів природних умовах можна зупинитися біля озер або в долинах поруч.

Як дістатися до гори

Гора Татарука розміщується між Рахівський та Тячівського району Закарпатської області. Доїхати до селищ місцевим транспортом з найближчих міст, в які можна дістатися поїздом зЛьвова

Коментарі