Додати до маршруту

Гора Стій (Стій)

GPS координати: 48.62120056 23.19063377
Рейтинг:
772 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Стій & ndash; найзагадковіша вершина Закарпатський гірських масивів. Її висота становить 1681 метрів над рівнем моря, що єнайбільшим значеннямвсього гірського комплексу Боржава. Тут є лісові урочища з ялиці і бука, ялини, вапнякові пласти, долини трав, скельні обриви. Але знаменита гора Стій (місцеві жителі називають українською мовою & laquo; Стій & raquo;), своїм цікавим минулим.

На пологій вершині гори височіли досить незвичайні будови сферичної форми, що привертають увагу туристів, які гуляють по горі екскурсійними маршрутами. Ще 20 років тому ця вершина булаабсолютно недоступна для огляду& Nbsp;і її схили перебували під серйозною військовою охороною. Там є дві величезні кулі білого кольору & ndash; це радіолокаційні станції, розроблені за часів радянського союзу.

Функціонувала станція в середині 80-х років 20 століття. тут бувціле військове засекречений містечко, Зруйновані епізоди якого можна вільно спостерігати, діставшись на вершину гори Стой. У занедбаних будівлях можна побачити військову частину з ангарів для техніки, командного пункту, казарм, боксів і так далі & ndash; всього& Nbsp;14& Nbsp;офіційних& Nbsp;об'єктів& Nbsp;з підземними бункерами і радіолокаційними станціями. Все це знаходиться у відкритому доступі для всіх бажаючих, на жаль, в розібраному стані.

Поблизу можна відвідатигору Бужора& Nbsp;з мальовничими пейзажами і пишною гірської рослинністю.

Коментарі