Додати до маршруту

Гора Паренки

GPS координати: 48.59643555 23.91222191
Рейтинг:
423 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

селоОсмолода,що в Рожнятівському районі, є відправною точкою на такі вершини Горгани як Паренки,Грофа, попадя, Мала Попадя,молода. До речі, назва села і відбувається з назви останньої гори (Ось Молода). У цьому поселенні здавна жили лісоруби, а в радянський період тут існував великий лісозаготівельний комбінат. А вузькоколійці курсували потяги вБрошнева.

Річка Молода, протікає через село, колись була, до речі, найчистішою в Європі. А неподалік в урочищі Підлюте варто вілла«Кедрова палата»,де відпочивав митрополит Андрей Шептицький. А неподалік ОСМОЛОДА знаходиться природне диво - озеро Росохан.

Що можна побачити на Паренки

Ця гора є однією з вершинҐорґанського масиву.Вона виглядає так, ніби на вершину можна піднятися за якусь годину. Але будьте уважні, вибираючи маршрут: непролазні хащі та кам'яні осипи можуть стати вам на заваді і зіпсувати настрій.

Але як тільки густі зарості на насип каменів залишаться позаду, з вершини ви насолодитеся видом на скелясті Горгани.

Як доїхати до гори Паренки в Карпатах

Дістатися до ОСМОЛОДА зобласного центру- справжня пригода. Якщо ж у вас є власне авто - це добре, тому що з громадським транспортом тут туго. Спробуйте тут пошукати маршрутку, яка довезе вас до пункту призначення. Найоптимальнішим варіантом буде доїхати доКалуша,а вже звідти добиратися до ОСМОЛОДА.

Коментарі