Додати до маршруту

Гора Міка-Маре (Ненеска)

GPS координати: 47.96299362 24.47341919
Рейтинг:
679 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Міка-Маре - це вершина, яка розташувалася на кордоні України і Румунії, в Рахівському районі Закарпатської області. Є частиною гірського масиву Гуцульські Альпи. Висота гори сягає 1815 м.

Що можна побачити на горі

Як і на інших гірських вершинах в Карпатах, на горі Міка-Маре на особливу увагу заслуговує її природа. До висоти 1400 м ростуть хвойні та букові ліси, вище розташовуються полонини. Вершина Міка-Маре (Ненеска) є частиною основного хребта Мармароського масиву. Саме тут проходить україно-румунський кордон. Південні, північні, а також північно-східні схили гори найбільш круті, в той же час західні і південно-східні є більш пологими. Гора Ненеска дає початок безлічі струмків, які впадають в річки Щаул і Лешець.

Історія назви Міка-Маре

Гора Міка-Маре серед місцевого населення найбільш відома як Неніска, що з місцевого гуцульського прислівники перекладається як «тітка». Міка-Маре - це румунське назву. Належить воно відразу малої і великої вершин. Дослівно перекладається як «низький» і «високий».

Маршрути

Гора Міка-Маре в Українських Карпатах розташувалася в межахМармароського заповідного масиву. Через вершину проходять туристичні маршрути, які захоплюють також Неніску і гору Стеавул.

У 5 км в південно-західному напрямку розташувалася найвища вершина Мармароського заповідного масиву - Фаркеу, проте це вже територія Румунії.

Як доїхати

Найближчий від гори Міка-Маре населений пунктБогданРахівського району розташувався в 12 км від вершини. Дістатися сюди можна на автобусному сполученні зРахова- найближчого районного центру, а також скористатися власним автомобілем.

Коментарі