Додати до маршруту

Гора Маковиця, Яремче

GPS координати: 48.45146942 24.59090042
Рейтинг:
3288 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Щорічно Карпати відвідують тисячі людей. Переважно сюди їдуть, щоб відпочити від міського ритму життя і насолодитися природою. Крім того, від цих гір віє якимось містицизмом. Це також приваблює сюди туристів.

Одним з таких магнетичних місць є гора Маковиця, що уЯремче.Відразу потрібно зазначити, що не варто плутати її з горою Маківка, що уСлавськогона Львівщині.

Звідки взялася назва

Існує версія, що назва гори походить від слова «верхівка» - верхівка. І дійсно, з вершини Маковиці відкриваються розкішні краєвиди.

За іншою версією, з санскриту «вінець» - це капище, місце, де проводились язичницькі жертвопринесення і поклоніння богам. Зараз вже стало відомо, що під одним з туристичних маршрутів є два геологічні розломи. Тому тут така сильна енергетика.

Місцеві розповідають, що в цих місцях людини може «схопити блуд», тобто можна втратити орієнтацію в просторі і довго блукати по місцевих лісах. Напевно, саме тому тут поставили дерев'яний хрест і статую Богоматері з двома ангелами.

Що можна побачити на горі

Хоча гора досить невисока (984 метра), з неї можна розглянути гірський хребет Явірник, вершиниДовбушанки, хом'якаі Синяка. При гарній сонячній погоді на північному заході видніютьсяГоверлазПетросом.

Під час Першої і Другої світових воєн тут відбувалисязапеклі бої,тому до цих пір під ногами можна час від часу знайти гільзи від зброї.

На самому верху гори є покажчики. У місто Яремче звідси три з половиною, а в легендарнихскель Довбуша- чотири з половиною кілометри.

Як дістатися до гори Маковиці в Яремче

Є три основні туристичні маршрути: через весь гірський хребет, з передмістя Ямна (нині частина Яремче) або через Скелі Довбуша. Найкоротшим є маршрут з Ямної. Він бере початок з вулиці Івана Франка, яка переходить в гірську стежку і виводить нас до самої вершини.

Похід на гору Маковицю ідеально підходить для початківця туриста. Всі стежки мають покажчики, тому заблукати практично неможливо.

Коментарі