Додати до маршруту

Гора Гропа

GPS координати: 48.37749863 24.16786194
Рейтинг:
311 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Гропа - одна з вершин в Українських Карпатах. Розташована в гірському масивіГоргани, В Братсковском хребті. Знаходиться на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей. Висота гори за одними даними становить 1759 м, за іншими - 1763 м.

Що можна побачити на горі

Головна визначна пам'ятка гори Гропа - її прекрасна природа. Вершина гори, а також схили вкриті кам'яними осипіщамі і криволіссям, переважно складається з гірської сосни. Нижче розміщено велику різноманітність лісових масивів. Варто відзначити, що схили гори Гропа в Карпатах чисті і не відзначаються великою кількістю лісової рослинності.

У північно-східному напрямку від гори Гропа розташувався унікальний пам'ятник природи в Українських Карпатах, який користується великою популярністю серед туристів - Верхнє Озерищі.

де зупиниться

На горі Гропа в гірському масиві Горгани не функціонують спеціальні місця для розміщення туристів, проте мандрівники з легкістю можуть зупиниться в наметі біля її підніжжя. Також поруч з горою Гропа розташовані населені пунктиБистрицяіЛопухів, Де турист зможе відшукати нічліг у місцевих жителів.

Маршрути через гору Гропа

Так як гора Гропа розташована в одному з найбільш диких і безлюдних місць Українських Карпат - гірському масиві Горгани, то основна частина туристичних маршрутів, які проходять через неї, належать до середнього і високого рівня складності.

Похід на гору Гропа підійде лише справжнім мандрівникам, а також шукачем пригод. Піднявшись на вершину, ти не побачиш жодного селища в радіусі кількох кілометрів, а також тут не зустрінеш натовпів туристів, адже гора Гропа в Українських Карпатах - це непрохідні зарості чагарників і суворий клімат.

Дістатися сюди можна, вибравши для подорожі маршрут по гірському масиву Горгани, похід пройде через гориСивуля,Ігровець, Перевал Легіонів, а також найближчі до гори природні об'єкти - горадурня(1709 м) іБратківська(1788м).

Як доїхати

Гропа розташувалася на кордоні Тячівського району Закарпатської області та Надвірнянського району Івано-Франківської області. Дістатися сюди можна з села Бистриця (Івано-Франківська область) - село в 75 км на південь відІвано-Франківська. Сюди з обласного центру ходить автобус районного значення, також він з'єднаний автобусними маршрутами з найближчими районними центрами.

Також поруч знаходиться село Лопухів Тячівський район Закарпатської області. Знаходиться в 200 км на захід відУжгородаі в 170 км відЯремче. З найближчими містами він також з'єднаний автобусним сполученням.

Коментарі