Додати до маршруту

Гора Говерла

GPS координати: 48.16022491 24.49998093
Рейтинг:
8281 Переглядів 2 Коментарів 1 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Говерла

Хребет Чорногора є головною ландшафтною складовою та популярним екскурсійним об'єктом Українських Карпат, який відвідують тисячі туристів, альпіністів і вчених з багатьох країн світу.

Говерла - найвища вершина Українських Карпат, висота 2060.8 м Знаходиться в Рахівському районі на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на масиві Чорногора. Крім Говерли, тут знаходяться ще 5 вершин, висота яких перевищує 2000 метрів - Бребенескул (2035), Чорна Гора (2028 м), Петрос (2020 м), Гутин Томнатик (2013 м), Ребра (2002 м).

Гора Говерла

У перекладі з угорської мови назва вершини означає "Снігова гора» (Hóvár). Її вершина і насправді сніжна. Погода тут часто змінюється, часто сніг на Говерлі лежить навіть посеред літа. Вершина Говерли являє собою невеликий плоский майданчик, який дає унікальну можливість любуватися навколишнім пейзажем в радіусі 360 °. З вершини Говерли прекрасно видно увесь чорногорський хребет.

Гора має правильну конусоподібні форму. На схилах - форми плейстоценового зледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковику і конгломератів. Вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустками, подекуди - кам'яні осипи. Біля підніжжя - один з витоків Пруту, водоспад. Знаходиться в межах охоронної зони Карпатського заповідника.

Гора Говерла

Перший туристичний маршрут зі сходженням на гору був відкритий в 1880. Основні маршрути на Говерлу включають сходження зі сторони т / б «Заросляк» (через так звану Говерляні), з боку урочища Козмещик і по гребеню Чорногірського хребта як зі сторони гори Петрос, так і з боку гори Пожижевська. Взимку альпіністським сходженням на Говерлу присвоєна категорія 1А.

Підйомників на Говерлу немає, але це не зупиняє екстремальних любителів лижного спорту. Деякі з її схилів не є легким шляхом навіть влітку, а в зимовий час вони дійсно небезпечні. Середній час сходження влітку найлегшим шляхом становить близько 2 годин. Сходження взимку займе більше 3-4 годин з високим ступенем небезпеки для життя.

Гора Говерла

Дістатися можна поїздом до Івано-Франківська. Прямо на залізничному вокзалі Івано-Франківська потрібно пересісти на маршрутку або автобус, які йдуть до с. Лазещина або c. Заросляка. В Лазещині потрібно вийти на розвилці в центрі і рухатися вліво до кінця села до пункту пропуску МНС. Вершина розташована в зоні Карпатського заповідника, тому за вхід на територію кожного туриста реєструють і стягують плату в розмірі 10 грн.

На гору взимку роблять справжні альпіністські сходження з врученням значкаальпініст України.

GPS: 48 ° 9'38 "N 24 ° 30'11" E

Цей об`єкт у статтях

Коментарі

 • Артем Євтушенко

  від Артем Євтушенко | 09 листопада 2017

  Цього літа мав можливість піднятись на Говерлу. Давно хотів це зробити, але постійно відкладав на потім. Після того як прочитав цю статтю https://v-mandry.com/goverla-misce-de-maye-pobuvati-kozhen-ukra%D1%97nec/ вирішив все відкласти і купив квитки до Ворохти. Мандрівка видалась дуже вдалою. Йти було не легко, краєвиди були просто чудовими, з погодою теж дуже повезло. Цієї зими обов'язково повернусь в ці місця. Спробую зимову Чорногору.
  0 0
 • Руслан Басюк

  від Руслан Басюк | 20 липня 2017

  Незабутні краєвиди!
  0 0