Додати до маршруту

Гора Дунавка

GPS координати: 48.61094284 22.87125778
Рейтинг:
376 Переглядів 0 Коментарів 0 Включень до маршруту
Додати до маршруту

Гора Дунавка - найвища точка гірського масиву Синяк Вигорлат-Гутинського вулканічного хребта Українських Карпат. Дунавка розташована на правобережжі річки Латориці Свалявського району Закарпатської області.

До висот 600 м в основному переважають змішані широколистяні ліси: дубово-грабові і дубово-букові. Вище тільки буковий ліс з невеликою домішкою хвойних дерев. На самій вершині гори зустрічаються вікові сосни.

У мальовничих околицях гори Дунавка на висотах 800-900 м беруть свій початок чисті дзвінкі гірські річки: Луг, яка в околицях Поляни впадає в Велику-Пиню, і Матекова, яка, протікаючи через Синяк, впадає в Латорицю.

Гора Дунавка розташована поруч звідомими далеко за межами України Кліматобальнеологічний курортами:Синякі Карпати, розташовані в околицях сіл Синяк і Пасіка Мукачівського району; Поляна, Сонячне Закарпаття і Сонячний в селі Поляна Свалявського району. Поляна - одне з найбільш древніх поселень в Карпатах, відоме з 2 тисячоліття до н.е .. Ось уже понад 500 років славиться в Центральній Європі своєю цілющою водою, що отримала назву «Поляна Квасова» або «Лужанська».

Коментарі